Published On: 28 Janar, 2016

“Kush nuk martohet me të paktën dy gra, do burgoset”

Një lajm, ku thuhej se meshkujt në Eritrea janë urdhëruar që të martohen me të paktën dy gra, u përhap me shpejtësi në Afrikë, duke shkaktuar zemërim në Eritrea.

“Edhe një i çmendur këtu e di që kjo histori nuk është e vërtetë,” tha një zyrtar i këtij vendi për BBC.

Lajmi u publikua fillimisht nga një faqe lajmesh në Kenia, e quajtur Crazy Monday.

Ajo njihet për fokusin tek skandalet dhe thashethemet.

Megjithatë shumë njerëz kanë menduar se ishte histori e vërtetë.

Kjo edhe për shkak se vendi ka një mungesë meshkujsh pas luftës civile.

Ministri i Informacionit në këtë vend, Yemane Gebremeskel tha se ka mbetur i shokuar nga mënyra se si u përhap lajmi.

Madje ai tha se “disa forca të errëta e përhapën këtë informacion”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...