Published On: 18 Qershor, 2017

Kush ka guxuar të hakerojë faqen e Kryeministrisë?! (Foto)

Teksa Kryeministri Edi Rama, është duke shkuar në çdo qytet të Shqipërisë duke bërë premtimet e rradhës të fushatës elektorale, faqja zyrtare e kryeministrisë online është hackuar nga Anonymous Albania.

Grupi i hakerëve ka marrë përsipër përgjegjësinë mbi këtë sulm dhe rënien e serverit të kryeministrisë. Të gjithë ata që klikojnë në sajtin www.kryeministria.al, do të vënë re se faqja nuk hapet.

Websajti zyrtar i Kryeministrisë http://www.kryeministria.al/ është sulmuar nga AnonymousAlbania. Bojkoto Zgjedhjet. Mos Voto”, – shkruajnë hackerat në profilin e tyre zyrtar në Facebook.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...