Published On: 1 Shkurt, 2016

Kush janë tre njerëzit ndër më të kërkuarit në Kosovë?

Agim Madanit, shtetasit të Shqipërisë, s’është punë që t’i bie në tragë Policia e Kosovës. Madani që ka ardhur nga Shqipëria në Kosovë, është duke i terrorizuar banorët e Pejës dhe Deçanit duke iu hyrë nëpër prona private me armë.

Ai është në kërkim të Policisë tash e disa kohë, por aksionet e kësaj të fundit kanë dështuar për ta prangosur Madanin, raporton Indeksonline.

Agim Madani

Hiq më pak i kërkuar nuk rezulton as Dardan Molliqaj, sekretari i Vetëvendosjes, që u ‘zhduk’ pas protestave të dhunshme të opozitës vitin që lamë pas.

Policia e Kosovës është duke e kërkuar Molliqajnë për shkak që kishte demoluar veturën e këshilltarit të ministrit të Bujqësisë, Shasivar Haxhiajt, derisa ishte duke lëvizur në kryeqytet.

Molliqaj ka dhënë një intervistë për një televizion, ku ka treguar se nuk do të dal në shesh sepse konsideron se është duke u ndjekur padrejtësisht.

Dardan Molliqaj

I treti që ka vendosur të mos i bindet drejtësisë së Kosovës është ish- kryetari i Kaçanikut nga radhët e PDK-së, Xhabir Zharku.

Ai është dënuar nga Gjykata e Qarkut në Prishtinë me tre vjet burgim për veprat penale “detyrim” dhe “armëmbajtje pa leje”.
Ai ka zgjedhur të ik në Suedi, ku edhe është shtetas, duke mos pranuar t’i nënshtrohet drejtësisë që udhëhiqet nga partia e tij.

Xhabir Zharku

Si për ironi që nga 2007 me drejtësinë udhëheq partia e Zharkut, ku ministër është Hajredin Kuçi, por ky i fundit nuk e ka nënshkruar një marrëveshje për ta ekstraduar bashkë-partiakun e tij./Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...