Published On: 11 Qershor, 2016

Kush ishte tersi, Rama apo Basha?

Politikanë të shumtë dhe simpatizantë të opozitës e kanë gjetur fajtorin kryesor për humbjen e kombëtares sot ndaj Zvicrës.

Sipas tyre ai është kryeministri Edi Rama, i li shkoi në Lens për ta ndejkur nga pranë sfidën me Zvicrën.

Sali Berisha arriti deri aty sa kërkoi që Rama të mos lejohet më të hyjë në stadium kur luan kombëtarja sepse siaps tij ai është tersi.

Edhe Kreshnik Spahiu tha pak a shumë të njëjtën gjë, teksa e ndoqi ndeshjen në Tiranë së bashku me kryetarin e PD Lulzim Basha, duke konfirmuar ëkshtu aleancë mes PD-së dhe AKZ-së.

Ishte hera e parë që Basha ndjek në publikisht kombëtaren në mënyrë kaq sportive dhe demonstrative.

Ndaj pyetja që mund të ngrihet me humor është: Kush është tersi në të vërtetë ndërmjet dy udhëheqësve, atij të qeverisë dhe liderit të opozitës?

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...