Published On: 2 Maj, 2016

Kush është shqiptar nuk proteston me Zaevin! Jo me tradhtarët e kombit!!!

 

Shqiptarët në Maqedoni, nga një mësues mashtrues, po kalojnë në dorën e tjetrit. Një pjesë e shqiptarëve ende se ka kuptuar se kush janë tradhtarët, derisa elita shqiptare e ka të qartë se Ali Ahmeti është vërtetë një dorë e zgjatur e sigurimit sllav: serb e sllavo-maqedonas, ndërkohë, që bazuar në ‘bombat’ e zbuluara nga lideri i opozitës sllavo-maqedonase nuk ka dilemë se edhe Menduh Thaçi është një bashkëpunëtor besnik i sigurimit sllavo-maqedonas, dhe këtë e argumenton politika e tij e bërë në varësi me Arbër Xhaferin, sa ishte gjallë, dhe duke qenë një pasues i tij formal, mbetet një zbatues i politikave antishqiptare.
Ndërkohë, edhe partitë shqiptare në lindje e sipër, janë krijesa dhe zgjatime të shërbimit sllavo-maqedonas o të Beogradit drejtpërdrejtë.
E tillë është partia, në lindje e ish udhëheqësit në UÇK në Maqedoni, Gëzim Osdrenit, një bashkëpunëtor puro, i shërbimit sllavo-maqedonas.
Në lojën e bashkëpunimit me opozitën apo rënien në krah të shërbimit sllavo-maqedonas është edhe thirrja e mëparshme dhe e përsëritur, që shqiptarët ti bashkohen sllavo-maqedonasve për ta rrëzuar sistemin e Gruevskit, që tani mbrohet nga presidenti Ivanov, i cili miratoi një dekret për faljen-amnistimin e krimeve të kryera nga zyrtarë të lartë të shtetit, si ish kryeministri Gruevski, shefit të shërbimit sekret Mijallkov, ministrja e Punëve të Brendshme Jankullovska etj, por edhe të krimeve që kanë mundur të kryejnë shqiptar si Ali Ahmeti, Musa Xhaferri etj.
Në këtë linjë po qëndron edhe Kim Mehmeti, një pseudopatriot shqiptar, që me çdo kusht po synon ti bashkojë shqiptarët apo të bëjë sa më shumë bashkë nga ne, për t’ia dorëzuar Zaevit si trofe, përkatësisht LSDM-së, partisë e cila para VMRO-DPMNE-së, është ajo që i degdisi shqiptarët në harrim të historisë, duke i kthyer 50 vjet mbrapa, në emër të shtetndërtimit të IRJM-së, ua hoqi shqiptarëve çdo të drejtë që e gëzonin legalisht dhe formalisht si bashkëthemelues të Republikës, pra kushtetutshëmërisht shqiptarët ishin pjesëtarë të barabartë me sllaavomaqedonët, duke i përjashtuar pakicat tjera nga kjo. Pra, ishte kjo LSDM, që i ktheu shqiptarët në një pakicë të humbur, dhe që Marrëveshja e Ohrit e Ali Ahmetit dhe Arbër Xhaferit (të nënshkruar dhe pranuar nga ata), e betonoi fatin që të mos jenë kushtetutshmërisht të barabartë siç ishin.

LEXO EDHE: http://www.shqiptari.eu/shokuese-zaev-menduh-thaci-besnik-i-udb-se-maqedonase-video/

Pra, kjo maskaradë e re, e politikës së farës sllavomaqedonase, në krye me Kim Mehmetin, Gëzim Osdrenin, për ti dërguar shqiptarët në kurthin e Akademisë së Shkencave sllavo-maqedonase, të shërbimit inteligjent sllavo-maqedonas dhe të trekëndëshit, Beograd-Moskë-Athinë, po projekton një fatkeqësi të re shqiptare.
Familjarët e viktimave shqiptare në tragjedinë e Kumanovës bën thirrje legjitime, që të mos marrin pjesë shqiptarët në këtë fëlliqësi të re politike, të protestojnë së bashku me 9 maj ditën kur u masakruan 10 shqiptarë dhe më shumë se 100 familje shqiptare i lanë pa kulm mbi kokë në lagjen e “Trimave” në Kumanovë.
Nuk mund të ngrehet flamuri shqiptarë së bashku me ata që e përgjakën, përderisa ata nuk premtojnë ndarjen e pushtetit me shqiptarët, derisa ata nuk e pranojnë të legjitimohet se shqiptarët janë aty 47%, se shqiptarët do të kenë më së paku kryeministrin e vendit, por jo një tradhtar aliahmetian, menduhthaçian apo kim mehmetian.
Pastaj, që të lirohen pa kushte të burgosurit politik shqiptarë, të dënohen të gjithë zyrtarët shtetërorë të përfshirë në kurthet ku u vranë shqiptarët, dhe madje të zbardhen dosjet sekrete të politikanëve shqiptarë bashkëpunëtorë të sigurimit të shtetit, në realizimin e goditjes së interesave të shqiptarëve.
Më e pakta që do të duhej të kishte bërë deri më tani Zoran Zaevi është që të kishte zbardh ‘bombën’ “Monstra”, ku janë të përfshirë segmente të shumëfishta shtetërore që rrëzojnë tërë kupollën shtetërore dhe zbulojnë edhe bashkëpunimin e shërbimti sllavomaqedonas me atë serb. Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...