Published On: 21 Prill, 2016

Kush është përgjegjës për këtë gjendje të humbjes së shpresës?

 

Agim Vuniqi

Qytetaret e Kosoves si asnjehere deri me tash duhet te protestojne kunder rrenimit te kulturave boterore qe po shkakton “DAESH”, sepse e perjetuan ata vete nga Serbia! Shume shtete kane zyrtarizuar keshtu vokabularin politik ne vendese ISIS si ” DAESH”, meqe po konsiderohet si kunderproduktiv dhe fyes. Pjesemarrja e kosovareve ne grupet terroriste po demton shume interesat e vendit, edhe per shkak te gjendjes se krijuar te krimit te organizuar dhe korrupsionit, me nje fjale te kapjes se shtetit nga kleptokratet ne pushtet. Pas gjithe atij marshimi triumfues kethyes te pas luftes ne vend, te shqiptareve te larguar me dhune, pas nje spastrimi etnik te projektuar nga Serbia, dhe i tere atij optimizmi proamerikan dhe proevropian ndodhi eksodi i fundit… A thua kush eshte pergjegjes per kete gjendje te humbjes se shpreses?

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...