Published On: 3 Maj, 2016

Kush është miliarderi saudit që po shëtit Londrën me vetura prej ari?

Ai është playboy misterioz dhe pronari i një flote super-makinash të lara në ar që kushtojnë miliona euro, është shok i ngushtë me reperin amerikan Dr Dre dhe qëndron evtëm në hotelet më luksoze që mund të ofrojnë qytetet më të pasura të botës.

Që kur mbërriti në Londër në mars miliarderi saudit Turki Bin Abdullah, 23 vjeç, ka pushtuar faqet e para të revistave për shfaqjen ekstravagante të pasurisë së tij që përfshin një Lamborghini Aventador 350,000 sterlina, një fuoristradë Mercedes AMG me gjashtë goma me vlerë 370,000 sterlina, një Rolls Phantom Coupe 350,000 sterlina, një Bentley Flying Spur 220,000 sterlina dhe një Lamborghini Huracan 180,000 sterlina, të gjitha të lyera me ngjyrën e arit dhe të sjella nga Lindja e Mesme.

Ai dhe stafi i tij shëtisin vazhdimisht me to nëpër rrugët në Perëndim të Londrës.

Shumë lajme e kanë përshkruar atë si një sheik të pasur dhe një playboy arab, një princ saudit dhe një biznesmen. Por akush nuk e di tamam se kush ëhstë ai dhe nga i vjen gjithë kjo pasuri.

Daily Mail Online ka folur me të dhe ka zbuluar se çuditërisht ai është tepër i ndrojtur dhe i rezervuar, por edhe shumë i thjeshtë sepse e pranoi pa asnjë problem se atë e financon i ati, që “më blen çdo gjë që dua”, edhe pse tani ai ëhstë duke krijuar biznesin e tij, që nuk e bëri të dtur se çfarë është.

Ai ëhstë shok me reperin kanadez Drake dhe me legjendën amerikane të repit Dr Dre, që po dizanjon personalisht për të një palë kufje Veats By Dr Dre në ar të trashë dhe gjithashtu thotë se mamaja është pasuria e tij më e çmuar.

Ai tha gjithashtu se makina e tij e parë ka qenë një Porsche 911 dhe se i personalizon të gjitha makinat e tij me ngjyrën e arit, duke shpenzuar qindëra mijëra dollarë, apsi ajo ëhstë ngjyra që i sjell fat.

makinat

 

Since arriving in the capital last month Saudi billionaire Turki Bin Abdullah, 23, (pictured on Saturday) has made headlines for the extravagant display of wealth that is his fleet of gold supercarsFlash: He owns a custom £350,000 Aventador, a £370,000 six-wheeler Mercedes AMG off-roader, a £350,000 Rolls Phantom Coupe, a £220,000 Bentley Flying Spur and a £180,000 Lambo Huracan — all painted a uniform shade of gold and imported from the Middle EastEye-catching: Two of the golden cars were parked outside London's exclusive 5* Mandarin Oriental hotel in London during our interviewPlayboy: Various media reports have described Bin Abdullah as a wealthy sheik, an Arab playboy, a Saudi Prince and a businessman

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...