Published On: 11 Maj, 2016

Kush është më i fortë në Shqipëri, SHBA apo BE? E tregon kjo foto (FOTO)

Donald Lu dhe Romana Vlahutin kanë qenë të pandarë këto kohë. Ambasadori i SHBA-ve dhe ajo e BE-së, po luajnë një rol kyç në një moment historik për Shqipërinë.

Ata janë vendosur në pozitat e garantëve për realizimin e reformës në drejtësi.

Por që SHBA-të kanë një rol parësor në këtë mes, kjo nuk do shumë mend për t’u kuptuar.

Edhe pse Shqipëria synon të integrohet në BE, duke se që pas nënshkrimit të parnteritetit strategjik me SHBA-të, diçka ndryshoi ndjeshëm.

SHBA është më e pranishme, më këmbëngulëse, dhe kritikat i ka kthyer në aksion.

Fuqia e diplomacive përkatëse mund të vihej re edhe nga një detaj interesant sot pranë kryesisë së Kuvendit pas takimit me LSI.

Romana Vlahutinin e priste një veturë e thjeshtë me katër dyer, ndërsa Donald Lunë, Lincolni në formë limuzine, super i blinduar, si dhe një eskorte fuoristradash Chevrolet, përbindësha të 4×4-s.

cars

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...