Published On: 21 Mars, 2016

Kush është kundër Hashim Thaçit dhe Isa Mustafës, keni shansin ta nënshkruani peticionin!

Ka nisur një peticon për dorëheqjen e Kryeministrit të Kosovës Isa Msutafa dhe presidentit të ri Hashim Thaçi, njofton gazetablic.com

Ky peticon ka pak kohë që ka filluar dhe janë përgjigjur rreth 200 persona, për kërkrim dorëheqjen e Mustafës dhe Thaçit.

Kliko këtu për të kaluar në peticonin e nisur.

Arsya për të cilën është krijuar ky peticon, është shkaku i krizës politike në vend s’i dhe “Për një KOSOVË ndryshe!”, është shkruar në përshkrimin arsyetues në këtë peticon.

Përshkrimi i plotë:

Për një KOSOVË ndryshe! Ne të gjith jemi deshmitarë që Kosova është në krizë politike dhe ekonomike dhe gjith kjo si pasoje e disa personave qe e shohin Kosovën si karrige dhe që e kan kapur atë për interesat e tyre personale. Papunësi, varfëri, 100 000 emigrantë, premtime te pa realizuara, marrveshje me Serbinë qe synojnë ndarjen etnike të Kosovës, Demarkacion i kufirit me Malin e Zi, korrupsion, hajni, deshtime ne integrim ne organizata internacionale (UNESCO…), dhunë policore, mungesë legjitimiteti në Kuvend… Protestë pas proteste dhe akoma asnjë ndryshim, mendimi i popullit nuk merret aspak parasyshë! Lindë pyetja: a jemi në demokraci apo në diktaturë ? Të gjithë SHQIPËTARET anë e mbanë botës janë të ftuar ta nënshkruajnë ketë peticion sëpse BASHKË BËJM NDRYSHIMIN !

Untitled1

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  Duhet te merret iniciative gjitheqytetare qe te nenshkruhet
  peticioni Neper cdolagje , cdo fshat te dergohen listat
  Tek e fundit edhe shitesit te ngarkohen me lista dhe
  kur te shkojne blersit ti nenshkruaj listat dhe kjo mos
  te jete iniciative partijake por qytetare ! Edhe per diasporte gjindet forma se si te nenshkruhet peticioni !
  Te angazhohet edhe ndonje menyre ku nepermes imel adrese
  te dergohet peticion dhe te jete valid !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)
 2. Ilir thotë:

  Kur te vjen koha atehere kta hjeken vet dhe un voted time e kam dhen per thaqin dhe do e dhe gjithmon se pse asht burr I fort nuk esht si ju dhelprat qe Hani mut po desht te beni diq me shum shkoni ne shqiperi dhe bindni politicant atje nese jan per bashkim kombtar po ju keni Harru bashkimin jeni bshku hienat e gjunglles turp per ju sleni gje pa ber

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 3. ZIJADIN BRAHIMI thotë:

  Unë kur kam ndëgjuar KryeKomunistin Isa Mustafa,duke sharë dhe fyerë,nënat,gratë dhe motrat tona,kam menduar se është Alergjikë ndaj gjinisë së bukurë femrave,dhe ka mundësi ti Takoj komunitetit të LGBT dhe të jetë HOMOSRKSUAL.
  Mirpo mbas fyrjes dhe kërcnimit të djeshëm të gazetarit,ky definitivishtë,është TIRAN dhe DESPOT
  Kurse sa për Hashim Thaqin,skam qka të shtoj,une jetoj në Zvicer në Pjesen Franceze dhe kur e Kam parë një emision të një TV Franceze duke treguar qysh e kan rekurtuar Thaqin si shpiun i tyre dhe ky kurrë se demantoi atë.Pra Kemi një Kryeminister-KryeKomunist Tiranik dhe një president të zgjedhur spiun i huaj.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(2)
 4. Betim Bytyçi thotë:

  Me padurim pe presum ndryshimin e largimin e ktynve zagarve endacak. Allahu na nimoft na lehtsoft na mundsoft që ta kemi 1 udhëheqs t.hajrit që punon për popull e na qon përpara me 1 shtet Shqiptar tbashkum e tjemi tfort si ekonomikisht e ushtarakisht amin

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(2)
 5. Sheap Beadini thotë:

  Duhet te largohen qe te dy per ti hapur ruge zhvillimit dhe perparimit te Kosoves… Qe te dy Jane antikombetar….

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
 6. asha thotë:

  Eshte e pa tolerueshme ti shofesh kta te dy duke u zgerdhi e populli t’vuaj pergjegjesit e tyre.Eshte mese e nevojshme qe kta dhe ata qe qe kane keqëqeverise dihet ku e kane vendin,sepse nji gje dihet vendi eshte ne kollaps dhe bota nuk ka kohe me te mirret me ne.Eshte momenti i fundit qe kta qe kane zhvate kete vend dhe populle te shkojne.Eshte poashtu etike dhe e pamoralshme kta qe luajten me kete popull te mjere ne kete menyre ,qe edhe kashaten e gojes ja muaren te qendrojne ne pushtet me.E kane degjeneru e gjithe rinin duke lene pa pune e pa idare,mos gjeje pune meru me drog shko ne isis,kta dhe vetem kta e quan rinin drejt asaj dhe cfare bejne kthehen e burgosin,faji eshte tek kta hajna qe zhvaten dhe nuk bene gje per kete rini,qe mbeti si femiu jetim pa nene ne duar te ndjerkes.Kta jane zhvates dhe perbindesha e kane vendin ne HAGE dhe te cofin atje,kurr mos t’kthehen ketu…TURPI I MBULOFT KTA DHE FAMILJET E TYRE,qe nuk doli njeri nga familjet e tyre tu thot STOP….

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...