Published On: 10 Shkurt, 2016

“Kush nga këta kokëderra qeverisë vendin?”

Sipas Pandeli Majkos kokëderr është ai vetë, Meta, Nano, Berisha dhe Rama, të gjithë që kanë qeverisur.
“Problemi është që ky kokëderr i gjatë… se kokëderr është. Nuk mund të qeverisësh këtë vend pa qenë kokëderr për të bërë atë që të shkon, në këtë këndvështrim. Ky është një vend goxha i vështirë për t’u qeverisur dhe për të qeverisur këtë vend nuk duhet të qeverisësh vetëm vlerat por duhet të qeverisësh edhe dobësitë e tij”, u shpreh Majko gjatë nje emisioni televiziv dhe me këtë deklaratë e mbylli klubin e kokëderrave.

Por në klubin e kokëderrëve, nuk pranoi të hynte Ben Blushi.
“Majko tha që Blushi ka të drejtë, unë nuk jam në klubin e kokëderrave dhe arsyeja që pse flas është për ta shmangur këtë”, tha Blushi në emisionin e Eni Vasilit.

Por disa orë pas këtyre deklaratave sot mbi klubin e kokëderrave flet dhe i vë kapakun cështjes, kreu i opozitës, Lulzim Basha.
Në një takim të sotëm me grupin parlamentar të PD-së, Basha sapo emëroi kryetare të klubit të kokëderrëve, ‘Ekonominë”.

Po si mund ta drejtojë ekonomia klubin e kokëderrëve? Këtë e di vetëm Basha që mesa duket ka futur ekonominë ta përfaqësojë në klub.

Pyetja që shtrohet pas kësaj vjen natyrshëm, kush nga këta është kokëderri?

Nderkohe sipas Bujar Kapexhiut, karikatura e radhes:

majko

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...