Published On: 6 Maj, 2016

Kush është deputeti i PDK-së, Kosovës, dashnori i Eva Alikos, baba i katër fëmijëve! i Tradhtuar nga gruaja


Eva Aliko, do të martohem me deputetin

Ka katër fëmijë, por gruan se ka të mirë. Gruaja e tij e din për mua, i ka thënë deputetit dhe personave të tjerë se don të më takojë, por nuk dua.

Ata nuk kanë raporte të mira.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ja-lista-e-deputeteve-te-dyshimte-te-pdkse-per-aferen-me-sex-bomben-nga-shqiperia/

http://www.shqiptari.eu/zbulimi-trondites-nje-deputet-i-kuvendit-te-kosoves-e-mbyti-dino-asanajn-ne-spital/

Edhe gruaja e deputetit vazhdon me lidhje tjetër. Këto mi ka treguar i dashuri im. Martesa vazhdon për hatër të fëmijëve”, thotë Aliko, në emisionin Zonë e lirë, tek Arian Çani.

Ajo tha se familja mbahet bashkë për hir të fëmijëve.

Ajo më parë kishte thënë se e kishte vetëm dashnorë deputetin.

Apartamentin ma dha si surprizë, befasi.

“Nuk dua ta mbajë për veti, do ta dhurojë”, tha Aliko.

Kam jetuar një muaj në atë apartament, dhe kur vjen deputeti rrinë aty.

Ajo e përshkruan se ka ngjyrë të syve të kaftë, me një peshë normale dhe rreth të dyzete pestave është tha ajo.

Shqiptari.eu

A keni një lidhje ju të dy, apo thjesht ju ka ngacmuar?

Jo ne të dy jemi të lidhur prej disa muajsh.

Po bashkëjetoni?
Jo nuk po bashkëjetojmë, takimet tona janë mes Tiranës dhe Kosovës.

Është i martuar?
Po është i martuar, jeton në Kosovë me familjen.

Si jeni njohur ju të dy?
Në fakt ka qenë një miku im që na ka prezantuar para pak kohësh.

Është një ministër i qeverisë kosovare?
Nuk dua të jap më shumë të dhëna, mjafton që është një deputet shumë i njohur në Kosovë.

Një tjetër ministër është ndarë nga gruaja për të jetuar me modelen, Diana Avdiu, a do ta bënit dhe ju publik emrin e tij?
Jo, nuk dua ta bëj publik se nuk dua t’i shkatërroj familjen.

Në çfarë pike është lidhja juaj, a jeni të dashuruar?
Nuk është se jemi të dashuruar, jemi në fazën e simpatisë.

Çfarë ju josh tek i dashuri juaj politikan?
Është shumë i përkushtuar ndaj meje. Më plotëson dëshirat dhe tekat e mia, më respekton.

Trembeni teksa mendoni se dikush mund t’ju shohë gjatë takimeve tuaja?
Natyrisht që e kam edhe këtë frikë, por takimet tona janë shumë të fshehta. I shmangim ambientet publike.

E mendon ai të ndahet nga gruaja?
Jo, dhe unë as nuk dua që ta mendojë.

Ndërkohë Iva si këngëtare, pse i hytë kësaj rruge?
Mendoj se kam zë, po marr mësime private nga një mësuese kantoje. Plus që është një nga pasionet e mia.

I ke parë koleget e tua, Xhesika Ndoj, Gugu, që kanë deklaruar historitë e tyre me politikan, mendoni se mashtrojnë?
Po, i kam parë. Nuk mendoj se mashtrojnë. Përderisa i thonë, diçka të vërtetë duhet të ketë.

I trembeni paragjykimeve për faktin se ke një histori me një burrë të martuar?
Nuk më intereson shumë pjesa e paragjykimeve.

Jeni gjithnjë ekstravagante, do guxonit të vinit nudo?
Mendoj se po.

Pak kohë më parë jeni shprehur se keni një simpati për Berishën, çfarë simpatie është kjo?
Duhet të sqaroj që Berishën e vlerësoj shumë për figurën politike që ka, e shoh si idhull. Normalisht që nuk mund ta shikoj si mashkull, aq më tepër për moshën që ka.

Kush nga politikanët shqiptarë të duket më seksi?
Padyshim që Lulzim Basha.

A ju ka ngacmuar ndonjë politikan shqiptar?
Po, madje jo më larg se dje më erdhi një sms, nga një deputet shqiptar, që më shumë më bëri për të qeshur.

Si e mendon Iva të ardhmen e saj?
Mendoj se është diçka që nuk mund ta parashikoj. E shikoj muzikën si pjesë timen të pandarë, ndërsa pjesën tjetër, do t’ia lëmë kohës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...