Published On: 5 Shtator, 2016

Kush e shoqëron Thaçin gjatë ndeshjes në Finlandë

Thaçi e ndjek ndeshjen nën shoqërinë e ministrit të Jashtëm të Finlandës, Timo Soini.

“Sapo arrita në Turku të Finlandës, ku pata një pritje të ngrohtë nga ministri i Jashtëm finlandez, Timo Soini. Me ministrin Soini do të ndjekim së bashku ndeshjen historike të përfaqësueses së Kosovës me Finlandën në kualifikimet për në Botërorin 2018, si dhe do ta kremtojmë miqësinë e jashtëzakonshme mes dy shteteve tona”, ka shkruar Thaçi.

 

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...