Published On: 5 Janar, 2016

Kush e kërcenoi Sali Berishën?

  • Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në Facebook njofton se ka marrë një kërcënim nga miq të afërt me kryeministrin Edi Rama.

Ai ka publikuar mesazhin kërcënues që siç thotë ai ka ardhur nga biznesmeni i njohur si “Beso i Tajvanit” me këtë përmbajtje.

“Beso i Tajvanit jam. Po si s’të vjen turp që ke 15 vjet që meresh me mua! Tani që je deputet i thjeshtë po e kuptoj që e ke personale. Dhe unë të garantoj që do ta bëj më shumë se personale. Tani do më njohësh” përfundon mesazhi që publikohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, në profilin e tij në Facebook.

Për këtë çështje reagoi dhe kryetari i opozitës Lulzim Basha, i cili e cilësoi këtë si akt kriminal që i shpall luftë të hapur Partisë Demokratike.

Basha tha se Partia Demokratike e ngarkon kryeministrin Edi Rama me përgjegjësi politike dhe ligjore për këtë kërcënim.

“Kërcënimi mafioz i Sali Berishës nga Edi Rama përmes benjaminit të tij në afera korruptive dhe trafikun e naftës e të drogës ‘Beso i Tajvanit’, pas denoncimit me fakte dhe prova te aferave korruptive qe lidhin bashke këta të dy prej 15 vitesh, është një akt kriminal dhe shpallje e hapur lufte ndaj Partisë Demokratike, çdo demokrati dhe demokrate dhe çdo shqiptari e shqiptare që beson te transparenca, fjala e lirë dhe barazia para ligjit. I bëj me dije Edi Ramës se Partia Demokratike e mban atë politikisht, ligjërisht dhe personalisht përgjegjës për këtë kërcënim mafioz dhe se pasojat e këtij akti do të bien personalisht mbi të dhe skotën e tij te banditëve dhe te korruptuarve me të cilët sundon Shqipërinë edhe për pak kohë”, ka thënë Basha.

Kërcënimi sipas përfaqësuesve të opozitës vjen pas denoncimit të tyre për koncensionin që ka përfituar shoqëria Taivan Shpk për parkingun nëntokësor tek parku “Rinia”, që e ka cilësuar korruptiv dhe klientelist.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...