Published On: 12 Shkurt, 2016

Kush e bindi Shaqirin të transferohet te Stoke City?

  • Xherdan Shaqiri ka dhënë një intervistë për ueb-faqen zyrtare të klubit, ku kaq folur rreth trajnerit aktual të ekipit, Mark Hughes.

Mesfushori shqiptar me tipare sulmuese, Shaqiri ndër të tjerash ka pohuar se britaniku e ka bind që të transferohet te skuadra e Stokes

“Është shumë e rëndësishme për mua të kem prapa një trajner, që tregon besim të madh në mua dhe Mark Hughes e bëri këtë. Ai është njeri i mrekullueshëm, trajner i madh, i cili më shtynë të punojë më shumë. Ne kishim shumë biseda, folëm shumë për gjëra të ndryshme dhe në fund rezultoi me ardhjen time këtu”, tha Shaqiri për ‘stokecityfc.com’.

Xherdani theksoi më tej se Stoke është një klub që synon të ngjitet sa më lart. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...