Published On: 28 Mars, 2016

Kush do e dëshironte një makinë të tillë?! (VIDEO)

Në Shtetet e Bashkuara, nga shteti i Miçiganit është bërë i mundur ndërtimi i një makine në formë fruti përkatësisht në formën e një bananeje.Automjeti është ndërtuar nga një i apasionuar pas makinave i cili ka shpenzuar një pasuri të tërë për të ndërtuar makinën e ëndrave.

Për ndërtimin e këtij automjetifrymëzim për të ka qenë fruti ibananes, e cila ia ka tërhequr vëmendjen për të imagjinuar formën e një automjeti me katër rrota e me një kabinë për udhëtarët, transmeton Koha.net. Ai ka blerë një pick-up “Ford F-150” të përdorur dhe filloi të punojë me të për disa vjet.

Ky projekt ka zgjatur disa vjet për shkak se ai ka punuar në të vetëm ditëve të fundjavës, por rezultati final ishte i madh: dritën e ditës e pa “Big Banana” (Banania e Madhe), një makinë me katër ulëse e cila është në gjendje të zhvillojë rreth 130 kilometra në orë!

Shndërrimi i bananes në një makinë i ka kushtuar një kosto prej 20 deri 25 mijë dollarë,krijuesit i cili pohon se buzëqeshja që sjell udhëtimi në këtë makinë vlen më shumë sesa paratë e shpenzuara. /albeu.com/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...