Published On: 19 Janar, 2016

Kush djallin jeni ju që kujtoni se mund të na ndaloni

I mbijetuam pushtimit mongol , I mbijetuam pushtimit mor (moor) , I mbijetuam pushtimit turk/ottoman , I mbijetuam murtajes se zeze , I mbijetuam dy lufterave boterore. I mbijetuam hordhive me famekeqe e barbare. Kush djallin jeni ju qe kujtoni se mund te na ndaloni , kur ne jemi ata qe shperndam qyteterimin ne pragun e dyerve te shtepive tuaja. Kudo ato qofshin. Kush dreqin kujtoni se jeni kur po perdorni alfabetin tone , gjuhet tona , shpikjet tona dhe po jetoni ne shtepite tona ?…. A ja keni haberin mbi shpirtin luftarak te Ilireve dhe Europianeve kur fillon gjendja luftes? A se keni pare shkaterrimin qe ne mund te sjellim mbi ju. Kthehuni ne shtepi , e mos e krruani me ket trimeri o lemsh i zi , o lemsh I kuq qe azi (eshte zjer). Lemsh pa origjin qe sdi ku ka shtepine… Pushtim , pushtim e shkaterrim dine. Por eshtrat e te pareve te mi ska flak qe I perpine. Gjithmone kur vjen koha , si lulet fillojne e mbijne…….. Faq:Pellazg-Ilir

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...