Published On: 5 Shkurt, 2016

Kush dëshiron me jetu në Alaskë i jepen 18 mijë dollarë

 

Natyra specifike dhe pothuajse e pa prekur e Alaskës, është vendi i cili duhet të vizitohet një herë në jetë, ndërsa Alaska i paguan njerëzit të cilët dëshirojnë të jetojnë atje.

Nëse nuk e keni problem dimrin, arinjtë polar, ndoshta ky program i popullimit i cili është më i njohuri në të gjithë botën, është gjëja e duhur për ju.

Pra Alaska i paguan njerëzit të cilët janë me vendbanim të përhershëm aty.

Natyrisht, për ti marrë parat, së pari duhet të dëshmoni se me të vërtetë jeni zhvendosur për të banuar përherë atje.

E kur ta keni dëshmuar këtë do të merrni 18 mijë dollar për çdo vit pa kthim. Është e nevojshme të kaloni në Alaskë 190 ditë të vitit dhe të mos jeni i dënuar, gjithashtu një herë në vit fitoni çekun përshak se nuk jeni larguar nga shteti./ Shqiptari.eu

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. albert thotë:

    Kjo eshte nje lajm I mire

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...