Published On: 17 Shkurt, 2016

Kusari-Lila: Sot është festë, ka ditë të tjera për protestë

“Uroj dhe shpresoj që të gjithë ata që do të marrin pjesë sot në këtë protesë të mos jenë të dhunshëm”.
Mimoza Kusari-Lila, kryetare e Gjakovës dhe zv.Presidente e Aleancës Kosova e Re (AKR), deklaroi se nuk është në favor të vendit që protesat të organizohet në ditë feste.
“Mendoj se ka ditë të tjera për të protestuar, edhe pse Kosova ka shumë aryse për të protestuar”, tha Kusari-Lila në linjë të drejtëpërdrejtë nga Gjakova për Klan Kosovën.
“Uroj dhe shpresoj që të gjithë ata që do të marrin pjesë sot në këtë protesë të mos jenë të dhunshëm”.
Ajo bëri apel për ata të cilët e dëgjojnë që kjo protestë të jetë paqësore dhe në kuadër të normave që parasheh demokracia./lajmi.net

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...