Published On: 22 Prill, 2016

Kusari-Lila: Po sabotohemi nga Qeveria (Video)

Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, ka deklaruar në emisionin “Euro Tribuna”, se Qeveria e Kosovës dhe Agjencia Kosovare e Privatizimit janë duke i penguar paskajshmërisht në marrjen me qira të tri hapësirave të Ndërmarrjeve Shoqërore me qëllim që ati të kthehen në park industrial.

Ajo ka thënë se që nga gushti i vitit të kaluar kanë një vendim nga AKP-ja, me të cilin autorizohet menaxhmenti që të fillohet me negociata për draftimin e kontratës për marrje me qira ato hapësira.

Kusari-Lila, ka folur edhe për borxhet që ka trashëguar nga qeverisja e kaluar, duke thënë se kanë trashëguar mbi 6 milionë euro borxhe. Ajo ka deklaruar se deri më tani kanë arritur të paguajnë rreth 5 milionë të tilla.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...