Published On: 10 Shkurt, 2016

Kurz nesër vjen në Kosovë

Ministri i jashtëm i Austrisë, Sebastian Kurz, nesër do të qëndrojë në Kosovë, ku do të zhvillojë takime me liderët institucionalë vendorë.

Lajmi është konfirmuar për RTK-në nga ambasada e Austrisë në Prishtinë. Ministri i jashtëm i Austrisë, Sebastian Kurz ndodhet në një vizitë disaditore në vendet e Ballkanit. Ai sot viziton Shqipërinë.

Ndërkaq dje ka qëndruar në Beograd. Gjatë takimeve me kryeministrin e  Serbisë Aleksandër Vuçiq dhe homologun e  tij serb Ivica Daçiq, Ministri i Jashtëm i Austrisë, Sebastian Kurz, u ka kërkuar atyre që Serbia të intensifikojë  dialogun për përmirësimin e marrëdhënieve fqinjësore me Kosovën, si një nga kushtet për anëtarësimin e saj në BE.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...