Published On: 17 Prill, 2016

Kurvëria shqiptare: “Më ndihmoi Trump por do votoj Klinton / Më punësoi Berisha por votova Ramën”

Ish-drejtori i policisë së Tiranës, gjatë qeverisjes së Ilir Metës, Mit’hat Havari ka sulmuar ashpër këngëtaren Bleona Qerreti dhe intervistën e saj dhënë një natë më parë në Zonë e Lirë, në pjesë kur ajo flet për te atin.

Duket se Havari e njeh mirë babanë e Bleonës dhe për këtë ai ka ndarë në Facebook memorien e tij për Nazmi Qerretin, ish sigurimsin.

Ja ça shkruan Mit’hat Havari në Facebook:

“Bleona Qerreti ishte tek Arian Çani mbrëmë. Ajo deklaroi se babai i saj ishte oficer dhe se e kishin nxjerrë nga puna pas ‘92-shit. Më vonë takoi Sali Berishën president dhe ia ktheu të atin në punë. Vajza nuk thotë se babai i saj nuk ishte oficer i thjeshtë, por ishte zëvendëskryetar i Degës së Brendshme që mbulonte Sigurimin e Shtetit në Elbasan deri në rrëzimin e diktaturës, ku sigurisht mbaroi dhe parajsa e pushtetit të Nazmi Qeretit. Në arrestimet e djemve të nënave shqiptare që kundërshtonin regjimin komunist dhe që mbushën burgjet e Spaçit, Burrelit, Qafë Barit etj., kontribuues ishte dhe babai i Bleonës, përfshi dhe arrestimin tim, që lidhet direkt me Nazmi Qeretin, bile nën kujdesin e tij. Sigurisht, ajo nuk mban asnjë përgjegjësi për ç’ka bërë i ati i saj, ndaj po jeton ëndrrën e demokracisë, ëndrrën amerikane, por, miqtë e mi, “dardha bie nën dardhë”, thotë populli. “Sali Berisha më ndihmoi për babain, – tha ajo, – e respektoj, por Edi Rama është kryeministër i shkëlqyer, fat për Shqipërinë. Donald Trampi më ndihmoi, por unë do votoj Hilari Klinton’. Është e bija e babait, ajo shkon në origjinën e saj. Normale! Në fakt unë asnjëherë nuk kam dyshuar për këtë gjë, jo vetëm për rastin në fjalë, por edhe për histori “xhaketëkthyerish” e më gjerë. Thjesht ishte një refleksion nga ana ime, kujtesë në lidhje me të tashmen dhe të shkuarën jo shumë të largët!.”

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/keto-jane-shtepite-dhe-tokat-e-ramush-haradinajt-video/

http://www.shqiptari.eu/qeveria-bukoshi-ua-ndali-ushtarakeve-pagesat-nuk-ia-hiqte-me-as-shpenzimet-e-kosova-ishte-ne-lufte/

http://www.shqiptari.eu/e-bija-e-komandantit-o-ali-ahmeti-ti-sje-asgje-pos-udbash-e-gjyshi-yt-e-arrestonte-hasan-prishtinen/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...