Published On: 26 Maj, 2017

Kurti: Ushtria prioritet

I nominuari për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka ripërsëritur se themelimi i Forcave të Armatosura të Kosovës është një ndër prioritetet e tyre.Vetëvendosje të enjten kanë prezantuar “40 prioritetet e Republikës”, ku bën pjesë edhe ushtria.“Populli i Kosovës duhet ta aktualizojë të drejtën e vet për mbrojtje, njësoj si popujt e tjerë”, ka shkruar Kurti në Facebook.

“Forcat e Armatosura të Kosovës do të jenë institucioni që do të na garantojë sigurinë, por edhe partneritetin me aleatët tanë, Shqipërinë, ShBA, e integrimin në NATO”, ka shtuar ai.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...