Published On: 17 Shkurt, 2016

Kurti: Protesta është gjithëpopullore, ka anëtarë të PDK-së dhe LDK-së

Ish- lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në emisionin “Interaktiv” të KTV-së ka thënë se protesta nuk është e opozitës së bashkuar, por është gjithëpopullore. “Ka anëtarë edhe të PDK-së e LDK-së, është protestë gjithëpopullore”, ka thënë Albin Kurti.

Ai ka thënë se prej se ekziston Lëvizja Vetëvendosje, nuk ka ndodhur që të ketë kaq shumë interesim nga qytetarët për ndryshime në këtë vend.

“Prej se ekzistojmë, nuk na ka ndodhur asnjëherë që sallat të mbushen plotë. Madje, edhe koridoret, ku qytetarët mundohet që të dëgjojnë sadopak se çka po flitet”, ka thënë Kurti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...