Published On: 24 Gusht, 2017

Kurti: PAN ta propozojë një kandidat tjetër pasi Veseli s’i ka votat

  • Pas kërkesës së PAN për t’u dhënë kohë shtesë për konstituimin e Kuvendit, kryesuesi i seancës, Adem Mikullovci ka ftuar përfaqësuesit e partive politike që të flasin në foltore. Kandidati për kryeministër nga VV-ja, Albin Kurti ka thënë se edhe pas përfundimit të zgjedhjeve kuvendi nuk është konstituar dhe ka mbetur pa qeveri. Ai propozon që nëse Veseli nuk i ka votat, të propozohet ndonjë kandidat tjetër në mënyrë që të zhbllokohet vendi.

Ai e ka ftuar Veselin të matet para deputetëve se a i ka votat.

“Matuni propozojeni Veselin dhe të shihet a i ka votat. Më 11 qershorit nuk u matët për kryeministër tash nuk po mateni si i pari i Kuvendit”, tha Kurti.

<iframe frameborder=”0″ width=”480″ height=”270″ src=”//www.dailymotion.com/embed/video/x5xzn53” allowfullscreen></iframe><br /><a href=”http://www.dailymotion.com/video/x5xzn53” target=”_blank”>Albin Kurti</a> <i>by <a href=”http://www.dailymotion.com/GazetaExpresscom” target=”_blank”>GazetaExpresscom</a></i>

Ka bërë thirrje që të thyhet bllokada duke propozuar ndonjë kandidat tjetër për të parin e Kuvednit./Express.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...