Published On: 21 Prill, 2016

Kurti: Nuk mund të thuhet që jam i pakorruptuar (Video)

Ish-udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka komentuar për ndasitë ndërmjet partive opozitare në vend, duke thënë se qëndrimi partisë së tij karshi Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën nuk është as për së afërmi i ngjashëm me qëndrimin që kjo parti ka karshi Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.

“Nuk mund të thuhet që qëndrimi tash karshi AAK’së dhe Nismës është as për së afërmi i ngjashëm me PDK’në e me LDK’në. Ne bëjmë dallimin jo aq të karaktereve të njerëzve, sa të pozitave ku janë në sistem”, ka thënë Kurti në Zona e Debatit në Klan Kosova, transmeton Gazeta Express.

Kurti ka thënë se VV është shumë falënderuese dhe mirënjohëse për bashkëpunimin që partia e tij ka pasur me AAK’në dhe Nismën, i cili, siç ka thënë ai, është zvogëluar ndjeshëm në kohët e fundit.

“Nuk do të kishim mundur që në 10 seanca të Kuvendit të hedhim gaz lotsjellës po të ishim vetëm Vetëvendosja”, ka thënë Kurti.

Ai ka deklaruar se VV nuk është në pushtet sepse nuk po korruptohet.

“Nuk mund të thuhet që jam i pakorruptuar se jam i papushtet. Ndoshta e kundërta do të ishte më e vërtetë, nuk jemi ende në pushtet pikërisht sepse nuk po korruptohemi”, është shprehur Kurti.

“Sepse, ka pasur raste kur duke u korruptuar rruga për në pushtet bëhet më e shpejtë, veçse ai pushtet nuk shkakton përparime për shtetin mandej””, ka thënë deputeti i Kuvendit të Kosovës.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. A kooruptzohet lopa thotë:

  Per me i krruptu , duhet me qene njeri e jo lop….sepse deri sot asnje lop nuk eshte korruptue.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)
 2. Lexoje o albin eksiku thotë:

  O moj Shqipni mos ke frikë
Se i ke djemt ne Amerikë
  O Hashim mos ke frikë
Se e ke Albinin n’politikë
  Oj pozitë ti kurrr mos e ke frikën
Se opozita e egër s’ do Amerikën
  Oj Kosovë mos tu shterrt përroi
  Se Lirine s’e duron Veton Murroi
  Oj Kosovë mos u tut nga ploja
  Se n’politik u rras Ramush gjojaa
  O Parlament, mos tut qe rrxohet tavani
  Se n’to nuk u hyp Fisnik Orangutani
  Oj Kosovë mos u tut kurr prej Serrbije
  Se ne Kosova ka Rrencolla pej Rusijee
  Oj Serbi-rraspi kurr mos thuj se hupa
  Se patriota jane Fatmir Lima ham Kupa
  Oj AMERIKË ti kurre mos u tut prej Rusiije
  Se Kadrija merr “dukumenta me kill” pej Serbije
  Ani Mitrovice veriore mos u tut nga integrimi
  Oooooh se kryetar eshte i madhi o Hashiiimiiii
  Shqiptar, ju kurr mos u tutni prej Rusëve dhe Shkive
  Se me ju dajm do te jetë Vetvendosja urbano-primitive
  Ani more ISIS oo mos thuj o marova
  O se me ty është oooo Naim Trrnava
  Ani moj Europe mos u tut prej ISIS-it
  Sepse ti nuk qeverisesh prej IsPisit
  Ani moj Prishtine tu ka shtu zullumi
  Se kryetar tu boooo Shpend Tullumi
  Ani more kriminela, idiota, muslimana e pisa
  Mos u tutni se trollin n’Prishtina ua fali mulla Isa
  Ani moj Kosove ti, më je bo shumë fragjile
  Se ketu pyeten gjoja me emnin “shoqnia civile”
  Komunista, Islamista, Fashista, ju mos kini tendosje
  Se n’Kosove ket pune e bon fort mire, Vetvendosje
  Ani moj Kosovë mos u tut qe Republika kapitullon
  Se Albin Psikopati, ty me shigjeta atomike t’mbron
  Rrobaqepësa, Berbera , mos t’ju rrok për biznis brengosja
  Se ne lufte, ju do shisni dimija, dhe rruani ahmakun Qosja
  28 vite vuajtje nëpër burgje dhe zgafella
  Dhe ai prap ju quan juve vllazën shkavella
  Kosovë ty kurr nuk të vjen dhe kaplon e Vërteta
  Se B-analistat folin qyfte ne TV dhe nëpër Gazeta
  O Limakqelik aeroporti, shkurtimin e fluturimit e solli
  Për Llondon e New York, duhet me i ra kah Stambolli
  Ani moj Serbi ti kurr mos thuj oooo marova
  Se Plazma keksa pej teje blen krejt o Kosova
  Ani Kosovar ooo si arusha ju vazhdoni me flejt
  O se Elekroanadolli me ora Kohler, ka me ju rrejt

  Me fjalë tjera, precize dhe madheshtore
  Rrnoooft Amerika, se na jem veq një fore
  Se pa Amerikë lirine, me fitu s’kishim mujt
  Edhe ton Shqiptareve, Vendi na kish lujt.
  Ooo AMERIKA edhe Lirine , neve na e solli
  Se pa AMERIKE prap na kish prit Anadolli..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...