Published On: 23 Shkurt, 2016

Kurti: Në shesh do të flejë dhe do të punoj

Ish-lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, e ka quajtur regjim totalitar, qeverinë e udhëhequr nga Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi.

Ai në emisionin Click në tv21 ka thënë se në asnjë vend që ka institucione demokratike nuk përjashtohet opozita si në Kosovë nga Policia.

Sipas Kurtit, ky veprim quhet vetëm regjim totalitar.

Ai po ashtu e ka konsideruar si punë qëndrimin e tij në tenda në sheshin “Skënderbeu”, transmeton Indeksonline.

“Të flesh në shesh tashmë është punë, sepse ka net pa gjumë që jam duke dal nëpër Kosovë. Por sonte do të fli në shesh. Kemi ngritur tenda për ta kundërshtuar këtë regjim”, ka thënë Kurti.

Ai ka ka bërë një krahasim duke thënë se tenda simbolizon refugjatin.

“Tenda është simboli i refugjatit, shqiptarët i ki me tenda edhe brenda Kosovës edhe jashtë Kosovës nëpër botë”, ka thënë Kurti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...