Published On: 13 Shkurt, 2016

Kurti: Më 17 shkurt do të thyejmë rekord me numër të protestuesve

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë gjatë tubimit me qytetarët se me datën 17 shkurt do të jetë një protestë masive në Prishtinë, duke pretenduar se kësaj radhe opozita do të thyej rekord me numrin e pjesëmarrësve në protestën gjithëpopullore.

“Duhet ta thyejmë rektorin e protestës së 17 shkurtit, pasi që ajo në janar ishte më e madhja në Kosovë. Sigurisht që ka protesta më të mëdha para luftës, por e pasluftës ishte ajo e muajit të kaluar”, ka thënë Kurti, raporton Indeksonline.

Sipas tij, asnjë goditje askush nuk ia ka dhënë Serbisë, ashtu siç ia ka dhënë opozita e bashkuar.

“Sot Zajednica ka vdekur dhe obligim i ynë është që ajo nuk duhet të ngrihet”, ka shtuar Kurti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...