Published On: 30 Janar, 2016

Kurti kundër të gjithëve dhe profecitë e dështuara

Nëpër të gjitha vitet që Kosova rrugëtoi deri më sot, ish kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është i mbushur me skepticizëm dhe asgjë më shumë.

Ai nuk besoi dikur në shpalljen e pavarësisë së Kosovës, mirëpo ajo ndodhi. Këtë e tha ish- presidenti amerikan Bush nga Tirana. “Mjaft është mjaft. Kosova është e pavarur”, tha Bushi nga Tirana.

E pas kësaj Kurti tha se është skeptik për atë që tha i pari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Madje Kurti tha se nuk beson se SHBA do ta bëj njohjen e një anshme të Kosovës.

E edhe kjo i doli ta ketë huqur, sepse ishte vetë Bushi që doli dhe pranoi Pavarësinë e Kosovës, vetëm pak orë pasi ajo u shpall. “SHBA e njeh Kosovën shtet të pavarur dhe sovran”, tha Bushi nga Shtëpia e Bardh.

E as kjo nuk e bindi Kurtin se idetë e ti nuk po përkojnë me realitetin. E, edhe sot ai vazhdon të njëjtën, mirëpo sërish është kundër të gjithëve.

Për më shumë ndiqeni videon që është publikuar në faqen e Facebook-ut “Qytetarët në mbrojtje të Republikës së Kosovës”./Indeksonline/

Sa e mban fjalën Albin Kurti! Sa qëndrojnë parashikimet e tij?

Fjalët e pambajtura dhe profecitë e dështuara të Albin Kurtit dhe Lëvizjes Vetëvendosje!

Posted by Qytetarët në mbrojtje të Republikës së Kosovës on Friday, January 29, 201

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...