Published On: 17 Mars, 2016

Kurti: Koktejet e molotovit dhe dhuna janë të dënueshme

Deputeti i VV-së, Albin Kurti ka folur edhe rreth hedhjes së koktejve të molotovit në protestat e opozitës.

Kurti ka thënë se molotovi dhe dhuna janë të dënueshme.

“Asnjëri nga ata të rinj që gjuajnë molotov nuk e kanë babën ministër e as nënën anëtare të ndonjë bordi. Ata janë fëmijë të loser-ave dhe të të poshtëruarve”, ka thënë Kurti në Zona e Debatit në Klan Kosova.

Kurti ka shtuar se ata të cilët po gjuajnë molotov dhe gurë janë të poshtëruar nga kriminelët e luftës së Serbisë dhe kriminelëve të paqes në Kosovë.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Gjergj Fishta Jr. thotë:

  O moj Shqipni mos ke frikë

  Se i ke djemt ne Amerikë

  O Hashim mos ke frikë

  Se e ke Albinin n’politikë

  Oj pozitë mos e ke frikën

  Se opozita s’ do Amerikën
  Oj Kosovë mos tu shterrt përroi
  Se Lirine s’e do Veton Murroi
  Oj Kosovë mos u tut mga ploja
  Se n’politik u hi Ramush gjojaa
  O Parlament, mos u tut qe rrxohet tavani
  Se n’to nuk u hyp Fisnik Orangutani
  Oj Kosovë mos u tut kurr prej Serrbije
  Se ne Kosova ka Rrencolla pej Rusijee
  Oj Serbi-rraspi kurr mos thuj se hupa
  Se patriota jane Fatmir Lima ham Kupa
  Oj AMERIKË ti kurre mos u tut prej Rusiije
  Se Kadrija merr “dukumenta me kill” pej Serbije
  Ani Mitrovice veriore mos u tut nga integrimi
  Oooooh se kryetar eshte i madhi o Hashiiimiiii
  Ani moj Siri oo mos thuj o marova
  O se me ty është oo Naim Trrnava
  Oj Prishtinë ty tu shtu zullumi
  Se kryetar tu bo Shpend Tullumi

  Me fjalë tjera, precize dhe madheshtore
  Rrnoooft Amerika, se na jem veq me fore
  Pa Amerikë lirine, me fitu s’kishim mujt
  Edhe ton Shqiptareve, Vendi na kish lujt

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...