Published On: 24 Shkurt, 2016

Gaz në mbledhje të Kryesisë

Pak çaste pasi që ka filluar mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Kosovës, është hedhur gaz lotësjellës, raporton gazetablic.com

Lajmi në përpunim..

 

Kurti, Kadriu dhe Dërguti “bllokojnë” derën e Kryesisë

Në sallën ku së shpejti pritet të fillojë mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, nga opozita, tanimë kanë hyrë ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nënkryetarja e Kuvendit nga Vetëvendosja, Aida Dërguti dhe Time Kadriaj.

Kurse, nga pozita ka hyrë shefi i Grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci. Në mbledhje është vetëm një pikë e rendit të ditës: shqyrtimin e kërkesës për seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit për zgjedhjen e Presidentit të Republikës së Kosovës./KosovaPress

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...