Published On: 16 Tetor, 2016

Kurti i kërkon pare shqiptarëve në Bruksel: Nëse s’na çoni pare, Kosova kolapson për 6 muaj

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbajtur një fjalim në Bruksel para shqiptarëve.

Ai ka folur për remitancat dhe ekonominë e Kosovës.

Kurti ka thënë se 6 muaj po mos të dërgohen remitanca nga bashkatdhetarët, Kosova do të kolapsonte.

“Ne kollapsojmë si shtet dhe shoqëri nëse nuk dërgoni para për 6 muaj. E shteti i Kosovës të mos jetë spektator, por aktor e faktor”, ka thënë Kurti, shkruan Lajmi.net.

Ai ka folur edhe për natalitetin, duke thënë se Kosova prin në rajon, por popullsia nuk po shtohet, sepse po ikin nga Kosova të rinjtë.

“Sa po lindin qaq po ikin, qeveritë e dikurshme, të paraluftës e kanë bërë vendime pajtueshëm, por edhe qeveritë që erdhën nuk e bënin vendin e jetueshëm”, ka thënë Kurti.

Në këtë takim po marrin pjesë edhe Shpend Ahmeti dhe Visar Ymeri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...