Published On: 9 Janar, 2016

Kurti, Haradinaj e Limaj sot kërkojnë rrëzimin e Isa Mustafës

Albin Kurti, Ramush Haradinaj e Fatmir Limaj sot do të nisin betejën për rrëzimin e Isa Mustafës, me të cilin dikur ndërtonin plane për të marrë pushtetin.

Kurti, Haradinaj e Limaj kanë thënë se nuk do të ndalen derisa ta rrëzojnë Qeverinë e udhëhequr prej njeriut që dikur e kishin bërë Kryeparlamentar në mënyrë kundër kushtetuese.

Shkas për protesta nuk është papunësia, as krimi i organizuar e korrupsioni, por janë dy marrëveshjet e arritura me Serbinë dhe Malin e Zi. Ajo për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe dhe shënimi i vijës kufitare me malazezët.

Vetëvendosje ka njoftuar se janë mbajtur më shumë se 200 tubime nëpër Kosovë, prandaj, kanë paralajmëruar se protesta e sotme do të jetë madhështore.

Protesta e fundit e Opozitës,ishte  mbajtur më 28 Nëntor, derisa krejt fokusi i saj kishte qenë te arrestimi i Albin Kurtit, i cili me fletarrest kishte dalë para protestuesve dhe kishte mbajtur një fjalim. Kishte thënë se kush nuk është për bashkim kombëtar s’është as për Republikë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...