Published On: 15 Janar, 2016

Kurti e Haxhiu do të mbrohen në liri [video]

  • Gjykata e Apelit e Kosovës ua ka hequr masën e arrestit shtëpiak deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Albulena Haxhiu, raporton KTV.

Të njëjtit do të mbrohen në liri. Kolegji penal prej tre gjyqtarësh i kësaj gjykate i ka aprovuar si të bazuara ankesat e avokatëve mbrojtës të personave në fjalë.

Sipas vlerësimit të Gjykatës se Apelit, pretendimet ankimore janë të bazuara, ngase të pandehurve u dihet identiteti, vendbanimi, si dhe nuk ekzistojnë rrethana të tjera të cilat tregojnë se ekziston rreziku i ikjes.

Kurti dhe Haxhiu ishin arrestuar për shkak të veprimeve të tyre në Kuvendin e Kosovës, përcjell koha.net. Ndërsa, masa e arrestit ndaj tyre ishte caktuar deri më 17 shkurt 2016.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...