Published On: 5 Shkurt, 2016

Kurti: Brenda 5 viteve në Ballkan mund të krisë lufta

Ish lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka thënë në një intervistë për televizionin publik, se me politikën e tanishme në Ballkan, brenda 5 viteve në këtë rajon mund të krisë përsëri lufta.

“Fakti që Kroacia po blen armatim nga Amerika dhe Serbia po furnizohet nga Rusia tregon për një situatë serioze dhe duhet të merret seriozisht. Me Hashim Thaçin dhe Isa Mustafën në Kosovë dhe Vuçiqin në Serbi, brenda 4-5 viteve në Ballkan ka më shumë gjasë që të krisë lufta sesa të mos bëhet luftë”, ka thënë Kurti.

Sipas tij, fakti që FSK-ja nuk po lejohet të bëhet ushtri është një argument i fuqishëm që lidhet me krejt ngjarjet e fundit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...