Published On: 12 Gusht, 2016

“Kurrë nuk do t’ia kisha falur vetes nëse medalja e artë do të kishte shkuar për një popull që nuk flet shqip”

Majlinda Kelmendi ka përsëritur edhe njëherë se ka refuzuar oferta milionëshe vetëm që të përfaqësojë vendlindjen e saj

Në një intervistë për KTV’në, Majlinda Kelmendi, e cila u stoli me medaljen e artë në Lojërat Olimpike që po mbahen në Rio, ka përsëritur edhe njëherë se ka refuzuar oferta milionëshe vetëm që të përfaqësojë vendlindjen e saj.

“Kam refuzuar oferta milionëshe për t’i përfaqësuar shtetet tjera. Nuk do t’ia kisha falur vetës nëse kjo medalje e artë do të kishte shkuar për një popull që nuk flet shqip. Më shumë më gëzon fakti se i kam bërë të lumtur gjithë shqiptarët kudo që janë. Kosova meriton një gjë të tillë dhe natyrisht jam tejet e lumtur për këtë arritje”, ka thënë Majlinda.

“Natën që jam kthyer nga gara kam qenë në fshatin olimpik. I kam telefonuar prindërit dhe babai pak i zbehtë në fytyrë e nëna merr hapa për qetësim sa herë që garoj”, ka shtuar ajo për KTV’në.

kur merr medalje të artë zakonisht shkon kështu”, ka shtuar Majlinda. /Express/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...