On 9 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

120-vjecar i virgjër thotë se mungesa e seksit ka ndikuar në jetëgjatësinë e tij

Murgu nga India udhëton në gjithë vendin për të ligjëruar dhe për të dhënë këshilla për paqe dhe për të zbuluar sekretet rreth jetëgjatësisë së […]

On 8 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Ky baba kosovar ka shokuar fëmijët e tij pas rezultateve të PISA-s (Foto)

Rezultatet e testit PISA për arsimin në Kosovë ka shokuar të gjithë, duke shpërfaq nivelin e ulët të diturisë së nxënësve në Kosovë. Reagime ka […]

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Valltari vdes në skenë, publiku e duartroket duke menduar së ishte pjesë e shfaqjes

Një valltar i quajtur Khusainov nga Urus-Martan i Çeçenisë, ka qenë duke vallëzuar në skenë, teksa kolegia e tij Liza Akhmatova po këndonte një këngë […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

‘Guri i Zotit’ ka 2 mijë vjet që sfidon shkencën (Foto)

Vetëm ata që kanë shumë guxim qëndrojnë nën këtë gur në Indi, i cili peshon 250 ton.  “Topi i Krishna” ose “Vaanirai Kal” (Guri i […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Zbulimet misterioze që askush nuk mund t’i shpjegojë

Historia e botës është përplot mistere. Asnjëri prej nesh nuk do të jetojë aq gjatë sa për t’i parë të gjitha këto mistere duke u […]

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Shoferi i kamionit i shpëton për pak vdekjes, pasi treni përplaset në automjetin e tij

Një shofer kamoni në Kinë u detyrua të bënte një zgjidhje jetësore në këtë video tmerruese. Duke i dhënë kamionit mbi hekurudhë, ai ndalet, dhe […]

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Sheh në ëndërr sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Ja çfarë do të thotë

Ke ëndërruar ndonjëherë sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Të ndodh shpesh të shohësh në ëndërr sikur bie? Në fakt, është një […]

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Shkencëtari demonstron shpikjen e makinës me ujë (Video)

Alaeddin Qassemi, pretendon se ka bërë një shpikje të re; një makinë që funksion vetëm me ujë. Në një video të publikuar në Youtube, shkencëtari […]

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Hapet për herë të parë Varri i Krishtit, ja çfarë gjendet brenda

Për dekada me radhë është spekuluar se çfarë mund të ketë brenda atij që njihet si Varri i Krishtit në Jeruzalem. Por tani për herë […]

On 28 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Momente paniku, demi sulmon makinën me fëmijë brenda-Video

Një familje ka shpëtuar për mrekulli kur është sulmuar nga një dem. Duket se brenda makinës ka edhe fëmijë të frikësuar. Demi pothuajse përmbysi makinën… […]

On 26 Nëntor, 2016 With 0 Komente

A e dini pse në dollarin amerikan shkruan “In god we trust”?

Në tetor të vitit 1957 në kartëmonedhën amerikane ishte shfaqur për herë të parë shprehja “In God We Trust” si alternativë apo zëvendësuese e motos […]

On 25 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Gjen në rrugë një unazë 70 mijë euro – shihni çfarë bëri me të! (Foto)

Andy, 31 vjeç, gjen jashtë lokalit ku kishte darkuar një unazë të çmuar prej më shumë se 70 mijë eurosh, por vendos të bëjë gjënë […]

On 24 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Momenti prekës kur binjakët e ngjitur shohin njëri-tjetrin pas ndarjes

Ky është momenti befasues kur binjakët e ngjitur shohin njëri-tjetrin pas operacionit të ndarjes. Jadon dhe Anias McDonald kanë lindur të ngjitur në kokë dhe […]

On 24 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Pronari i birrës Corona bën gjithë fshatin e tij milioner, i jep çdo banori nga 2 milion dollar

Bosi i birrës Corona, Antonio Fernandez, u ka dhuruar banorëve të fshatit të tij të lindjës në Spanjë, plot 169 milion paund. Cerezales del Condado, […]

On 23 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Çfarë do të thotë të shohësh në ëndërr njerëz që kanë vdekur?

Mistikët pretendojnë se bota e ëndrrave tona, mund të përbëjë një lidhje me botët e tjera, të paarritshme për ndërgjegjen tonë kur jemi zgjuar, kështu […]

On 22 Nëntor, 2016 With 0 Komente

FOTO TË RRALLA/ Ylberi ndryshon ngjyrat?! Në Skoci shfaqet i bardhë !

Një fotograf ka kapur me kamerën e tij një ylber të bardhë të pabesueshëm. Melvin Nicholson ishte në Rannoch Moor në perëndim të Skocisë, kur […]

On 22 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Arkeologët rusë zbulojnë ‘portën e ferrit’ nga ku erdhi ujë që përmbyti tokën (Video)

Arkeologët rusë pretendojnë se kanë bërë zbulimin më të madh në botë. Ata pretendojnë se kanë gjetur vrimën nga doli uji që solli dhe përmbytjen […]

On 21 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Video: ‘Vrasësi i vrasësve’, xhaguari masakron një krokodil

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Vazhdon të mos zhgënjejë Sir David Attenborough. Në episodin e radhës në ‘Planet Earth 2’, shikuesit kanë parë të tjera skena spektakolare. […]

On 19 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Njihuni me labirintin gjigant që gjendet poshtë piramidave të Egjiptit

Ka kohë që flitet rreth ekzistimit të një labirinti tepër të madh të nëndheshëm në Egjipt. Shumë shkencëtarë thonë se ky, në fakt, është zbulimi […]

On 19 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Liderët botëror, ashtu siç nuk i keni parë (Foto)

Këto fotografi më poshtë, të manipuluara me Photoshop, tregojnë atë se si do të dukeshin liderët botëror nëse do të kishin stil krejt tjetër flokësh. […]

Faqja 6 nga 6« E Para...456

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>