On 1 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Është e vërtet: E gjithë jeta do t’ju shfaqet para syve kur të vdisni

Çdo ditë rreth 6,800 artikuj akademikë publikohen. Kjo është sasi tejet e madhe dhe vështirë se mund t’i lexoni të gjitha, prandaj mundësitë që t’ju […]

On 1 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Shkencëtarët: Ja pse gjeli sheh engjëjt dhe gomari djallin

T`a dëgjosh këtë thënie profetike, prej njerëzve që thonë: Besojmë vetëm në atë që shohim, të tillët do t`a quanin besëtytni një thënie të tillë. […]

On 1 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Kina po përgatitet për zbulime të mëdha në Mars dhe Jupiter

Kina po përgatitet të realizojë zbulime në Mars dhe Jupiter, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një intervistë për agjencinë e lajmeve zyrtare të këtij vendi, […]

On 31 Janar, 2017 With 0 Komente

Ky vend njihet si qendra e universit për shkak të një fenomeni të pashpjegueshëm

Bota jonë është e mbushur me gjëra të pashpjegueshme. Ne përpiqemi të bëjmë më të mirën për të shpjeguar jetën dhe botën duke përdorur shkencën […]

On 31 Janar, 2017 With 0 Komente

E çuditshme – Sheiku transporton 80 skifterët e tij me avion

Kur je një sheik mund të bësh shumë gjera të pazakonshme, madje edhe të transportosh 80 skifterë me avion. Ai ka blerë bileta për miqtë […]

On 30 Janar, 2017 With 0 Komente

I vishni rrobat mbrapsht? Ka një domethënie të ngjashme me atë të së premtes së 13-të

Të gjithëve u ka ndodhur, të paktën një herë, të veshin një bluzë mbrapsht. Është pak e vështirë të ndodh me pantallonat apo xhupin. Supersticiozët […]

On 30 Janar, 2017 With 0 Komente

Fitoi një milion dollarë, sepse mësuesja nuk e la të shkonte në tualet

Këshilli Gjyqësor i Lartë i Kalifornisë ka marrë një vendim lidhur me padinë që ishte nisur për një rast të vitit 2012, kur një nxënës […]

On 29 Janar, 2017 With 0 Komente

Lexojeni me vëmendje dhe jeta juaj do ndryshojë përgjithmonë

Drejtori i shkollës kishte thirrur në zyrën e tij tre mësues. Me tu ulur, ai u tha:”Ju jeni zgjedhur si mësuesit më të mirë dhe […]

On 29 Janar, 2017 With 0 Komente

NDODH EDHE KJO: Me veturë mbi Liqenin e Batllavës (FOTO)

Temperaturat e ulëta kanë bërë që të ngrihet Liqeni i Batllavës, mirëpo dikush ka bërë një veprim të jashtëzakonshëm. Me veturë ka vozitur mbi Liqenin […]

On 28 Janar, 2017 With 0 Komente

Fisi i izoluar ku lahen me urinën e lopës për të luftuar infeksionet…

Këto imazhe kaq befasuese tregojnë se si është jeta e përditshme për një fis në Sudanin e Jugut. Pak njerëz kanë mundësi të kenë akses […]

On 27 Janar, 2017 With 0 Komente

Alarmon NASA: Këto fotografi dëshmojnë se ndryshimet klimatike janë reale (Foto)

NASA ka publikuar disa fotografi që dëshmojnë se Toka më të vërtetë ka pësuar ndryshime drastike nga ndryshimi i kushteve klimatike. Sipas NASA-s ka faktorë […]

On 27 Janar, 2017 With 0 Komente

Cili është fati i flamujve të vendosur në Hënë?

Objekti i parë i bërë nga dora e njeriut, që ka arritur në Hënë, ishte misioni Luna 2 sovjetik, me 13 shtator 1959. Por Apollo […]

On 27 Janar, 2017 With 0 Komente

Sakrifica e 60-vjeçarit: Për të larë borxhet e varrimit të gruas, pastron rrugët në minus 38 gradë (Foto)

Një burrë 60-vjeç nga Mongolia çdo ditë lufton me temperaturat ekstreme deri në minus 38 gradë Celsius, duke pastruar rrugët e qytetit dhe duke shpresuar […]

On 27 Janar, 2017 With 0 Komente

Shtëpia e Bardhë ngatërron emrin e kryeministres britanike me të një ylli të pornografisë

Shtëpia e Bardhë ka bërë një gafë – duke ngatërruar emrin e kryeministres britanike me të një ylli porno, shkruajnë mediat e huaja. “Në këtë […]

On 27 Janar, 2017 With 0 Komente

Ata që kanë lindur mes viteve 1950-80 duhet ta lexojnë patjetër këtë

Ata që kanë lindur mes viteve 1950-80 duhet ta lexojnë patjetër këtë 1.Kur bridhnim në biçikletë nuk mbanim kokore. 2.Pinim ujë nga tubi i çezmës, […]

On 26 Janar, 2017 With 0 Komente

Zyrtare: Bota kurrë nuk ka qenë me afër Ditës së Kiametit

Të enjten, një grup shkencëtarësh të cilët orkestrojnë “Doomsday Clock” – “Ora e Kiametit”, një instrument simbolik për informimin kur toka përballet me katastrofë të […]

On 26 Janar, 2017 With 0 Komente

Ora që paralajmëron apokalipsin

Quhet Doomsday Clock dhe është simbol i afrimit të botës me zhdukjen e saj, dhe ka qënë shumë afër mesnatës vetëm në një rast. Ora […]

On 26 Janar, 2017 With 0 Komente

I hapet një gropë masive përballë kopshtit, tmerrohet familja (Video)

Një familje është evakuuar nga shtëpia e vet, për shkak të një gropë të madhe e cila ia ka gëlltitur pjesën e parme të kopshtit […]

On 26 Janar, 2017 With 0 Komente

Të gjithë ushtarët nga ekipi që vranë Bin Ladenin, kanë vdekur në mënyrë misterioze! (Video)

“Hakmarrja është një pjatë që shërbehet e ftohtë”, thotë proverbi, dhe ndoshta ky rast përkon me hakmarrjen që bënë talebanët duke vrarë 22 anëtarë të […]

On 25 Janar, 2017 With 0 Komente

Ky është shpërthimi më i madh që ka ndodhur në histori të botës

Kur flitet për shpërthimin më të fuqishëm të ndodhur ndonjëherë në sipërfaqen e Tokës, gjithkujt me të drejtë do t’i shkonte në mendje bomba bërthamore […]

Faqja 6 nga 6« E Para...456

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>