On 7 Mars, 2017 With 0 Komente

Në Geneva Motor Show 2017 u prezantua koncepti Mercedes-AMG GT [FOTO]

Me këtë model, Mercedes ka treguar drejtimin në të cilin është duke shkuar. Ky model sportiv me katër dyer, sjell konceptin e veturës hibride me […]

On 6 Mars, 2017 With 0 Komente

Bëni kujdes! Ja ku fshihen shpirtrat e këqinj

Energjitë negative, apo shpirtrat e këqij ose djajtë, zakonisht gjenden në purgator, apo ferr. Nga aty ato vijnë në Tokë dhe mund të ndikojnë te […]

On 6 Mars, 2017 With 0 Komente

Qeni nuhatës i gjen 286.000 euro të fshehura në tren

Një qen nuhatës i ka gjetur më shumë se 280 mijë euro të fshehura në një tren në Luksemburg. Qeveria e Luksemburgut njoftoi se qeni […]

On 6 Mars, 2017 With 0 Komente

Njeriu që parashikoi tërmetin në Japoni, ka një tjetër lajm të tmerrshëm: Ja çfarë do të ndodhë këtë muaj

A besoni në fuqinë e parashikimit? Ju duhet, për shkak se ky njeri nuk dështon në lidhje me parashikimet për të ardhmen. Frank Hoogerbeets është […]

On 5 Mars, 2017 With 0 Komente

Vritet “Vampiri” nga Nigeria, që kishte vrarë 200 njerëz

​Vrasësi masiv nigerian i quajtur “Vampiri” është vrarë në një shkëmbim dramatik zjarri me policinë. ​ Henry Chibueze (36) ishte përgjegjës për vrasjen e 200 […]

On 5 Mars, 2017 With 0 Komente

Si në filma me ninxha: Njësitet speciale vietnameze përdorin metodë unike për t’u ngjitur apartamenteve për t’i kapur kriminelët (Foto/Video)

Në vend se të përdorin litar që të ngjiten larg kateve të ndërtesës, ata ecin nëpër mur duke përdorur një shkop të drurit të gjatë […]

On 4 Mars, 2017 With 0 Komente

Katërvjeçarja eci tetë kilometra në minus 24 gradë për të kërkuar ndihmë për gjyshen

Një vajzë katërvjeçare, ka ecur tetë kilometra nëpërmjet një lumi të ngrirë në malet e Siberisë që frekuentohet nga ujqit, për të kërkuar ndihmë për […]

On 3 Mars, 2017 With 0 Komente

U befasuam! Mjekët e operojnë në kokë ndërkohë që ai i bie kitarës (VIDEO)

Një video paksa e çuditshme po qarkullon në internet dhe tregon se si një pacient luan kitarë dhe këndon, ndërkohë që mjekët po e operojnë […]

On 2 Mars, 2017 With 0 Komente

Zbulimi i shkencëtarëve: Jeta në tokë nisi 4.3 miliardë vite më parë

Forma më e vjetër e jetës në botë është zbuluar në Kanada. Bëhet fjalë për fosile mikrobiale që datojnë rreth 4.3 miliardë vite më parë. […]

On 2 Mars, 2017 With 0 Komente

Kur Sigurimi i Shtetit nisi të kërkonte UFO-t

Studimet dhe shkrimet ufollogjike qenë të përhapura mjaft në botën jashtë vendit tonë të izoluar. Në Shqipëri kishin depërtuar disa lloje filmash të rrallë, por […]

On 2 Mars, 2017 With 0 Komente

Rrëfimi i 90 ­vjeçarit që nuk punoi dhe nuk u martua asnjëherë!

Historia e 90­vjeçarit nga fshati Vlash, që nuk u martua kurrë, sepse nuk i pëlqenin nuset që i sugjeronin shokët e Partisë së Punës, ndërsa […]

On 1 Mars, 2017 With 0 Komente

Video/ UFO? Objekti i mistershëm shfaqet në qiellin australian

Duket se Australia është toka e çudirave! Pas lajmit se një krijesë misterioze ishte shfaqur në brigjet australiane, tani rrjeti është “çmendur” pas një videoje […]

On 1 Mars, 2017 With 0 Komente

“Fantazma ishte fshehur pas shtratit”, i gjithë spitali në panik (Video)

Stafi i një spitali pretendon se kanë regjistruar momentin kur panë fantazmën e një fëmije të vogël duke u fshehur pas një shtrati në vendosur […]

On 28 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Pas marrëdhënies seksuale mes anakondave, vjen ‘përqafimi vdekjeprurës’

Fotografi Luciano Candisani ka kapur foto një anakondë jeshile teksa mbyt të dashurin e saj pas çiftëzimit. Fotoja është shkrepur në Brazil dhe është publikuar […]

On 28 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Shfaqet krijesa e pazakontë, për të cilën askush nuk ka dijeni

Në plazhin Fremantle që ndodhet në Perth të Australisë, uji i detit e ka nxjerrë një krijesë të pazakontë. Imazhet e postuara të trupit të […]

On 28 Shkurt, 2017 With 0 Komente

22-vjeçari që vuan nga paraliza e gjumit i rikrijon ankthet e tmerrshme në fotografi (Video)

Fotografi Nicolas Bruni i kalon ditët njësoj si ne të tjerët, por netët e tij janë shumë më ndryshe dhe njëkohësisht të tmerrshme. Bruno, 22-vjeçar, […]

On 27 Shkurt, 2017 With 0 Komente

A janë këta budallenjtë e shekullit? Ja fotot qesharake, shpërthen rrjeti

Dihet se në rrjete të ndryshme qarkullojnë foto nga më qesharaket. Kohët e fundit këto foto kanë pushtuar rrjetet duke i cilësuar këta njerëz si […]

On 27 Shkurt, 2017 With 0 Komente

A e dini se çfarë ndodh kur një pasagjer vdes në aeroplan?

Rreth 3.6 miliardë persona udhëtojnë me aeroplan çdo vit dhe ndodh që disa prej tyre, fatkeqësisht të vdesin teksa ndodhen në ajër.  Por çfarë ndodh […]

On 27 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Qeshni me Lot! Kot janë 20 sharjet më të çuditshme në botë, mes tyre dhe një shqip

Gjatë tërë historisë, njerëzit gjuhën e kanë përdorur jo vetëm si formë e komunikimit po edhe të fyerjes. Në të shumtën e herëve shahen nënat, […]

On 27 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Shkencëtarët: Tibetianët kanë trashëguar gene nga njerëzit prehistorikë

Njerëzit e zakonshëm nuk mund t’i durojnë kushtet atmosferike në Rrafshnaltën e Tibetit, pasi që menjëherë fillojnë t’i ndiejnë simptomat e ndonjë sëmundjeje. Megjithatë, për […]

Faqja 3 nga 6« E Para...234...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>