On 18 Korrik, 2017 With 0 Komente

Shkencëtarët të alarmuar: Marrin sinjale misterioze nga një yll i afërt

Astronomët që janë në gjueti për botën e banueshme përtej sistemit tonë diellor, thonë se kanë marrë “sinjale të çuditshme” që vijnë nga një yll i afërt, […]

On 18 Korrik, 2017 With 0 Komente

Dita botërore e emoji

Sot festohet dita botërore e emoji, fytyrat me ngjyra që janë bashkë me tastierën virtuale e përbëjnë një kostelacion mesazhesh në çat. Zyrtarisht janë 2.666 […]

On 18 Korrik, 2017 With 0 Komente

A e dini përse policët prekin me dorë dritat e pasme të veturës të cilën e ndalojnë?

Shumë njerëz kanë vërejtur taktikën e policisë që sa herë ju ndalon një polic ai prek me dorë dritën e pasme të veturës suaj. Por […]

On 18 Korrik, 2017 With 0 Komente

Çifti hapi dhuratën misterioze të dasmës 9 vjet më vonë, shokohen nga ajo që shohin (Foto)

Të gjithë janë kurriozë për letrat misterioze. Disa do të donin ta hapnin menjëherë, mirëpo të tjerë kanë fuqinë që ta ruajnë për kohën e […]

On 18 Korrik, 2017 With 0 Komente

Po krijojnë vrima të gjera te lopët, arsyeja që japin fermerët do t’ju befasojë (VIDEO)

Lopët janë një element kryesor i industrisë së bujqësisë në të gjithë botën. Ata janë bërë një nga mallrat më fitimprurëse dhe fermerët po zhvillojnë […]

On 17 Korrik, 2017 With 0 Komente

Ja si të bëni foto edhe kur s’keni më vend në celular

Na ka ndodhur të gjithëve. Të bombardohemi nga njoftimet “Storage Almost Full” në celular dhe të vazhdojmë njëjtë sikurse problemi do të zgjidhet vetë në […]

On 17 Korrik, 2017 With 0 Komente

Këto foto bëhen një herë në jetë – thjesht janë të shkrepura në momentin e duhur! (Foto)

Për të bërë një fotografi të përkryer jo gjithkush mund të ketë një fat të tillë. Dhe kjo jo vetëm sepse të gjithë nuk dinë […]

On 17 Korrik, 2017 With 0 Komente

Ky është ishulli ku të gjithë shkojnë për t’i fotografuar të pasmet (Foto)

Ishulli Laucala ngjan me parajsën në tokë. Bëhet fjalë për një resort ku një natë qëndrimi kushton 6 mijë dollarë, duke përfshirë edhe fotografimin e […]

On 16 Korrik, 2017 With 0 Komente

“Guri i Zotit” që sfidon gravitetin (Foto)

“Topi i Krishna” ose “Vaanirai Kal” (Guri i Zotit të Qiellit), siç njihet tek vendorët, qëndron në një pozitë 45 shkallë në Mahabalipuram për rreth […]

On 16 Korrik, 2017 With 0 Komente

Publikohet VIDEO e një stuhie diellore, grimca me shpejtësi 825 km për sekondë në drejtim të planetit tonë

Sateliti Esa/Nasa Soho ka filmuar momentin e një stuhie diellore, me grimca të mëdha nga kurora e diellit, në drejtim të planetit tonë. Hedhja e […]

On 16 Korrik, 2017 With 0 Komente

Njihuni me qytetin që ka 27 mijë prostituta dhe ku seksi është mjaft i lirë

Është cilësuar si kryeqyteti botëror i seksit. Edhe pse prostitucioni është i paligjshëm, sërish qindra-mijëra turistë vërshojnë aty me vetëm një qëllim: seksin. Bëhet fjalë […]

On 13 Korrik, 2017 With 0 Komente

Nusja vret veten një ditë pas dasmës, arsyeja e tmerrshme (Foto)

Një burrë në Taxhikistan është akuzuar për shtytje drejt vetëvrasjes së bashkëshortes, pasi dyshohet që i ka bërë presion asaj për ta bërë testin e […]

On 10 Korrik, 2017 With 0 Komente

Vetura elektrike bëhet “shkrumb”, duke u mbushur në rrymë

Një veturë e re elektrike u shkatërrua plotësisht këtë mëngjes, pas një defekti elektrik që bëri që vetura të merrte flakë. Vetura elektrike e llojit […]

On 10 Korrik, 2017 With 0 Komente

Prezantohet Tesla Model 3

Kreu i kompanisë Tesla, Elon Musk, përmes Twitterit ka publikuar një fotografi në të cilën shihet modeli i parë serik i Model 3. Ky Sedan […]

On 10 Korrik, 2017 With 0 Komente

Nuk do ta besoni sa shumë ar gjendet brenda një kompjuteri, shikojeni si nxirret ai [VIDEO]

Ari apo Floriri është një element kimik me simbolin Au. Ari kryesisht është përdorur si monedhë dhe bizhuteri. Ari gjithashtu vlerësohet për aftësinë e tij […]

On 10 Korrik, 2017 With 0 Komente

Si ti shikoni videot në YouTube që nuk janë në dispozicion në vendin tuaj?

Ka shumë video të cilat nuk janë në dispozicion në Kosovë ose Shqipëri, për shkak se ngarkuesi i tyre i ka lënë jashtë dispozicionit për […]

On 10 Korrik, 2017 With 0 Komente

Gjetën një vezë të çuditshme në kopsht, ajo që del prej saj do ju lërë pa fjalë (FOTO, VIDEO)

E keni dëgjuar ndonjëherë termin “Calthrus archeri”? Ky term i përket një kërpudhe të njohur edhe si “gishtat e djallit”. Kur ta shikoni do e […]

On 10 Korrik, 2017 With 0 Komente

Tigri jashtëzakonisht i rrallë fotografohet për herë të parë pas 67 vitesh (Foto)

Fotograf Nilanjan Ray ka arritur të kapë diçka vërtet spektakolare dhe plotësisht unike. Ray ndodhej në Tamil Nadu të Indisë, kur ai arriti të kapte […]

On 10 Korrik, 2017 With 0 Komente

iPhone 8 sjell një ngjyrë të re të celularit (Foto)

Një thashetheme e lëshuar nga Benjamin Geskin thotë se celulari i ri i Apple do të vijë në katër ngjyra, duke përfshirë një të re […]

On 9 Korrik, 2017 With 0 Komente

Ky është kryeqyteti që po fundoset, ka vetëm dy vjet për të mbetur mbi ujë

Qeveria indoneziane thotë se synon të zhvendosë kryeqytetin e saj federal, Xhakarta brenda dy viteve të ardhshme, por do ta mbajë atë si qendër financiare […]

Faqja 2 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...