‘Guri i Zotit’ ka 2 mijë vjet që sfidon shkencën (Foto)

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Vetëm ata që kanë shumë guxim qëndrojnë nën këtë gur në Indi, i cili peshon 250 ton.  “Topi i Krishna” ose “Vaanirai Kal” (Guri i […]

Zbulimet misterioze që askush nuk mund t’i shpjegojë

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Historia e botës është përplot mistere. Asnjëri prej nesh nuk do të jetojë aq gjatë sa për t’i parë të gjitha këto mistere duke u […]

Shoferi i kamionit i shpëton për pak vdekjes, pasi treni përplaset në automjetin e tij

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Një shofer kamoni në Kinë u detyrua të bënte një zgjidhje jetësore në këtë video tmerruese. Duke i dhënë kamionit mbi hekurudhë, ai ndalet, dhe […]

Sheh në ëndërr sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Ja çfarë do të thotë

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Ke ëndërruar ndonjëherë sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Të ndodh shpesh të shohësh në ëndërr sikur bie? Në fakt, është një […]

Shkencëtari demonstron shpikjen e makinës me ujë (Video)

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Alaeddin Qassemi, pretendon se ka bërë një shpikje të re; një makinë që funksion vetëm me ujë. Në një video të publikuar në Youtube, shkencëtari […]

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Hapet për herë të parë Varri i Krishtit, ja çfarë gjendet brenda

Për dekada me radhë është spekuluar se çfarë mund të ketë brenda atij që njihet si Varri i Krishtit në Jeruzalem. Por tani për herë […]

On 28 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Momente paniku, demi sulmon makinën me fëmijë brenda-Video

Një familje ka shpëtuar për mrekulli kur është sulmuar nga një dem. Duket se brenda makinës ka edhe fëmijë të frikësuar. Demi pothuajse përmbysi makinën… […]

On 26 Nëntor, 2016 With 0 Komente

A e dini pse në dollarin amerikan shkruan “In god we trust”?

Në tetor të vitit 1957 në kartëmonedhën amerikane ishte shfaqur për herë të parë shprehja “In God We Trust” si alternativë apo zëvendësuese e motos […]

On 25 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Gjen në rrugë një unazë 70 mijë euro – shihni çfarë bëri me të! (Foto)

Andy, 31 vjeç, gjen jashtë lokalit ku kishte darkuar një unazë të çmuar prej më shumë se 70 mijë eurosh, por vendos të bëjë gjënë […]

On 24 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Momenti prekës kur binjakët e ngjitur shohin njëri-tjetrin pas ndarjes

Ky është momenti befasues kur binjakët e ngjitur shohin njëri-tjetrin pas operacionit të ndarjes. Jadon dhe Anias McDonald kanë lindur të ngjitur në kokë dhe […]

On 24 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Pronari i birrës Corona bën gjithë fshatin e tij milioner, i jep çdo banori nga 2 milion dollar

Bosi i birrës Corona, Antonio Fernandez, u ka dhuruar banorëve të fshatit të tij të lindjës në Spanjë, plot 169 milion paund. Cerezales del Condado, […]

On 23 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Çfarë do të thotë të shohësh në ëndërr njerëz që kanë vdekur?

Mistikët pretendojnë se bota e ëndrrave tona, mund të përbëjë një lidhje me botët e tjera, të paarritshme për ndërgjegjen tonë kur jemi zgjuar, kështu […]

On 22 Nëntor, 2016 With 0 Komente

FOTO TË RRALLA/ Ylberi ndryshon ngjyrat?! Në Skoci shfaqet i bardhë !

Një fotograf ka kapur me kamerën e tij një ylber të bardhë të pabesueshëm. Melvin Nicholson ishte në Rannoch Moor në perëndim të Skocisë, kur […]

On 22 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Arkeologët rusë zbulojnë ‘portën e ferrit’ nga ku erdhi ujë që përmbyti tokën (Video)

Arkeologët rusë pretendojnë se kanë bërë zbulimin më të madh në botë. Ata pretendojnë se kanë gjetur vrimën nga doli uji që solli dhe përmbytjen […]

On 21 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Video: ‘Vrasësi i vrasësve’, xhaguari masakron një krokodil

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Vazhdon të mos zhgënjejë Sir David Attenborough. Në episodin e radhës në ‘Planet Earth 2’, shikuesit kanë parë të tjera skena spektakolare. […]

On 19 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Njihuni me labirintin gjigant që gjendet poshtë piramidave të Egjiptit

Ka kohë që flitet rreth ekzistimit të një labirinti tepër të madh të nëndheshëm në Egjipt. Shumë shkencëtarë thonë se ky, në fakt, është zbulimi […]

On 19 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Liderët botëror, ashtu siç nuk i keni parë (Foto)

Këto fotografi më poshtë, të manipuluara me Photoshop, tregojnë atë se si do të dukeshin liderët botëror nëse do të kishin stil krejt tjetër flokësh. […]

On 18 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Mësoni arsyen pse njerëzit e vdekur varrosen dy metra nën dhe (Foto)

Fraza “dy metra nën dhe” është gjithmonë sinonim i vdekjes, por a keni menduar ndonjëherë pse varri i një personi duhet gërmuar në një thellësi […]

On 18 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Dhjetë urat më të frikshme në botë (Foto)

Në botë ekzistojnë shumë gjëra interesante. Por asgjë nuk është më e rëndësishme sesa gjërat që i lidhin njerëzit. Urat. Janë disa ura të mrekullueshme […]

On 17 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Këta janë dhjetë njerëzit që formësuan teorinë konspirative mbi Iluminati

Është thënë që macet sundojnë internetin, por ka një forcë edhe më të keqe për të cilën ndoshta keni dëgjuar: Iluminati. Thuhet se ata qëndrojnë […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...