Këto foto provojnë nëse e keni mendjen e ndyrë (FOTO)

On 25 Korrik, 2017 With 0 Komente

Sa të ndyrë e keni mendjen? Nëse nuk e dini mirë, mund të bëni test. Shikoni këto foto dhe çfarë mendoni me pamjen e parë. […]

Qyteti i smeraldtë që spiunon gjithçka: Parajsa e agjencive të spiunazhit

On 25 Korrik, 2017 With 0 Komente

Ata vëzhgojnë edhe Hënën.  Ky qytet i smeraldtë klasifikohet si një “stacion dëgjimi” në pyjet e Virxhinias Perëndimore. Po çfarë dëgjojnë aty? Sinjale komunikimi që arratisen […]

Shfaqet në një pemë në Britani imazhi i Nënë Terezës

On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

Imazhi i shenjtores shqiptare Nënë Tereza është shfaqur befasisht në një pemë në Britani. Fotoja është shkrepur nga Kevin McKevitt, i cili më pas e […]

Ja si të gjeni çdo gjë që Google di për ju

On 24 Korrik, 2017 With 0 Komente

Kur përdorni Google, ju në fakt bëni një marrëveshje. Ju përdorni shërbime si Gmail, Drive, Search, Youtube, dhe Google Map falas. Në këmbim, ju bini […]

Nëse zgjidhni këtë kuiz atëherë ju keni nivel inteligjence më të lartë se të tjerët

On 23 Korrik, 2017 With 0 Komente

Jeni apo jo  një gjeni? Nuk është e thënë të kesh notat më të larta në shkollë për të qenë një gjeni. Mjafton të zgjidhësh […]

On 22 Korrik, 2017 With 0 Komente

Albert Einstein: Ç’mund të mësosh nga sjelljet e çuditshme të një gjeniu

Shpikësi dhe fizikanti i famshëm Nikola Tesla u bënte ushtrime të këmbëve – çdo natë, ai vazhdimisht shkrythte gishtat e këmbëve, 100 herë për çdo […]

On 22 Korrik, 2017 With 0 Komente

Edhe pse i kanë tre muaj këto bebe arrijnë të qëndrojnë në këmbë, ja metoda (Video)

Edhe pse bebet normalisht nuk mund të qëndrojnë në këmbë para muajit të tetë, një terapeut dhe profesor i edukatës fizike Snori Manguson, po arrin […]

On 22 Korrik, 2017 With 0 Komente

Misteri i zhdukjes së Lamborghinit 250 mijë poundësh

Një makinë Lamborghini, e cila kushton 250 mijë pound është zhdukur në mënyrë të mistershme. Kompania thotë se kjo makinë luksoze u mor me qera […]

On 21 Korrik, 2017 With 0 Komente

Zgjidhet përfundimisht misteri i Trekëndëshit të Bermudës, 1 mijë jetë të humbura aty

Një shkencëtar pretendon t’i ketë dhënë fund misterit 100 vjeçar të Trekëndëshit të Bermudës, pas plot 1000 jetëve të humbura nga mbytja e anijeve apo […]

On 21 Korrik, 2017 With 0 Komente

Tmerrohen anglezët: Objekti gjigant shfaqet disa herë në qiell (VIDEO)

Diçka e çuditshme është shfaqur mbi qiellin e qarkut piktoresk anglez të Kornuallit, raporton “RT” Një siluete në formë kafke, që herë shfaqej dhe herë […]

On 21 Korrik, 2017 With 0 Komente

Dhia me fytyrë djallëzore tmerron banorët

Një dhi e lindur me deformime në fytyrën e saj ka alarmuar banorët të cilët janë detyruar të lajmërojnë policinë. Fytyra e dhisë në fakt […]

On 21 Korrik, 2017 With 0 Komente

Çanta me pluhur nga Hëna shitet 1.8 milion dollarë

Një çantë që ka përdorur astronauti amerikan, Neil Armstrong, për të mbledhur mostrat e para nga Hëna, është shitur në një ankand në Nju Jork […]

On 21 Korrik, 2017 With 0 Komente

Piloti e ul avionin në mes të autostradës për të rregulluar motorin (Video)

Piloti i një avioni të vogël “Cessna 206” u detyrua të bënte një ulje urgjente emergjente në një autostradë, duke terrorizuar shumë nga makinat që […]

On 20 Korrik, 2017 With 0 Komente

Kasat më të çuditshme për iPhone (Foto)

A keni iPhone 6 ose iPhone 6 Plus? Nëse po, atëherë edhe ju sigurisht se dëshironi që celulari juaj të duket “cool” me disa kasa […]

On 20 Korrik, 2017 With 0 Komente

Shikoni makinën që transformohet në avion për vetëm tre minuta (Video)

Teknologjia është një fushë mahnitëse, një fushë e cila na habit me gjërat e mrekullueshme të saj. Mund t’ju duket e pabesueshme por së fundi […]

On 20 Korrik, 2017 With 0 Komente

Ky kopsht zoologjik ofron në atraksion të paparë deri më tani: dinozaurë robotikë (FOTO)

Një kopsht zoologjik në Londër është duke ofruar një atraksion të famshëm këtë verë: dinozaurë robotikë Vizitorët do t’i shohin kopje robotike të dinozaurëve të […]

On 19 Korrik, 2017 With 0 Komente

Këto janë bashkëshortet e katër burrave më të pasur në planet

Ata janë katër prej njerëzve më të pasur të të gjitha kohërave, themelues të rrjeteve më të mëdha që kanë revolucionarizuar botën e komunikimit dhe […]

On 19 Korrik, 2017 With 0 Komente

Gazetari: Alienët kanë jetuar gjatë gjithë kohës mes nesh (VIDEO)

Një gazetar ka zbuluar të skelet e disa alieneve në Peru, raporton “RT” Ai ka deklaruar i bindur  se qeniet jashtëtokësore kane jetuar në harmoni midis […]

On 19 Korrik, 2017 With 0 Komente

Një çift gjendet i ngrirë nën akullnajë pas 75 vjetësh

Një çift i zhdukur para 75 vitesh në masivin e Diablerets, në jug të Zvicrës, u gjend i mumifikuar nën dëborën e një akullnaje në […]

On 18 Korrik, 2017 With 0 Komente

Vdes për 40 minuta, por veprimi heroik i policëve e rikthen në jetë

Një burrë nga Karolina e Veriut, zemra e të cilit pushoi për rreth 40 minuta ka shprehur mirënjohjen e tij ndaj punonjësve të emergjencës që […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...