Published On: 18 Korrik, 2016

KUR ZOTI E BËRI SHQIPËRINË

 

Zanat e kishin pyet:
-Pse o Zot e bëre Shqipërinë dhe të vetmit vend në Europë ia dhurove naften ?
Pritni, pritni, tha Zoti, ende gjë s’keni parë !
– Që i dhurove naftën, si Arabisë Saudite, pse i dhurove detin nga më të bukurit e detërave të tokës ?
– Pritni, pritni se ende gjë s’keni parë !
– Që i dhurove naftën dhe detin, mirë o Zot i Madhërishëm, po pse malet aq të bukura sikur Alpet e Zvicrës me kryeveprat si Rugovën dhe Tomorin e shenjtë?
– Pritni, pritni se ende gjë s’keni parë !

Dhe në vazhdim, Zoti Shqipërisë ia dërgoi njerëzit. Si denim, këtij vendi të bekuar, ia dhuroi shqiptarët…

* Nga më të “devotshmit” ia dërgoi kurvin (e Ypit)

SK

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...