Published On: 3 Mars, 2016

Kur prof.Jusuf Buxhovi i bën argat atij që po tenton ta shuaj LDK-në!

 

Mensur Kralani
Unë kam pas dhe kam ende respekt për prof.Jusuf Buxhovin, por se kam mendua se ai shndërrohet në një zëdhënës të Isa Mustafës, këtë gjë se ka pritur askush, e as unë! Prof.Buxhovi, ashtu si më parë, edhe sot, është dasht të reflektoj pozitivisht, të jetë një zë i arsyes, sepse elektorati rugovian pret shumë nga ai, pret që ky ti dal zot zërit të arsyes në LDK, e jo siç është shpreh ai në prononcimin e tij të fundit, ai i jep të drejtë parisë së LDK-së, ku thotë se, LDK-ja bëri mirë që e respektoi marraveshjen me PDK-në. Po ashtu ai ju dha të drejtë zërave të LDK-së që kërkuan që ata deputetë që nuk kanë qëndruar në seancën ku u zgjedh për president Hashim Thaçi, të dorëhiqen nga LDK-ja.
Me z.Buxhovi, nuk është diçka në rregull, sepse ai me prononcimin e tij të fundit ka dal totalisht nga qëndrimet e tij të mëhershme, kur e kish gojën plot demokraci, e tash sillet tamam si një komunist.
Z.Buxhovi, ma ka thënë edhe mua personalisht, se ai nuk është i kënaqur me atë, se si Isa Mustafa po e udheheq LDK-në. Po ashtu z.Buxhovi, më pati thënë se, nuk po i pëlqejnë raportet e mira në mes të Isa Mustafes dhe Hashim Thaçit, ku thoshte se Isa me këtë gjë po e shkatërron LDK-në. E tash del dhe e mbron njeriun që po tenton ta shuaj LDK-në. Ju z.Buxhovi ose keni një interes personal, ose e keni nga pleqëria.
z.Buxhovi, mbas gjithë kësaj, a ka tash ndonjë arsye që ne ti lexojmë librat tuaja?!

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Fadil Islami thotë:

  Kti far Arbrit i paska dhimt shume , po normal qe te gjith ata qe e Mbrojn ket Kryeminister te poshter jan tradhtar te gjith ata qe e don Shuarjen e LDK-es bashk me Z.Buxhovi jan pisa dhe pa ftyre po kusg na Qenke ti qe po ben Avokatin e Buxhovit njeri me dy ftyra qe her e qan me lot LDK-en qe po e shkatrron Isa Mustafa e her e Mbron Isa Mustafen. Andaj edhe ti qe po e mbron Z.Buxhovi je Matrapaz po aq sa Buxhovi as me pak e as me shume.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. Arbëri thotë:

  Tani gjdo njeri qe e perkrah Qeverin e Kosoves dhe kryeministrin na qenkan te kqij, dhe tradhtar,Edhe Buxhovi Tani paska me dal tradhtar,Po kush jeni ju qe ta korigjoni Buhovin more,themeluesin e LDK_së,njeriun me te afert me presidentin Rugova.Sa njerz te ult qe jeni,Sipas juve krejt elektorati i LDK_së qe e mbron dhee perkrah qeverin dhe kryeministrin na qenka tradhtar qe e perkrahin..Boll na u shitet patriota me bateria.Paska raportue Buxhovi para juve e te paska tregue se qka eshtë mirë e qka keq,More ti far Mensuri,po kush qenke ti qe te paska raportue ty Buhovi se qka mendon ai.Qenka dasht qe Buxhovi te jau plotëson deshiren juve e me fol keq per LDK e per qeveri,e per kryeministrin ne veqanti.

  .k

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...