Published On: 10 Janar, 2016

Kur Ministrat nuk e përfillin vendimin e Isa Mustafës!

Këshilltari në Ministrinë e Kulturës aksidentohet me veturë zyrtare më 31 dhjetor në qytetin e tij të lindjes.

Përkundër vendimit të Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Isa Mustafa që të mos përdoren veturat zyrtare përveç në raste emergjente, zyrtarë qeveritarë ende po vazhdojnë që t’i përdorin ato në rrugën nga zyrat e qeverisë deri në shtëpi dhe anasjelltas.

Gjatë protestës së partive opozitare të 18 nëntorit, vetura zyrtare e të cilën e ngiste Shasivar Haxhiaj, këshilltar i Ministrit të Bujqësisë, Memli Krasniqi, ishte dëmtuar nga protestuesit.

Menjëherë pas kësaj, kryeministri Isa Mustafa kishte vendosur që të mos përdoreshin veturat zyrtare, përveç në raste urgjente.

Por më 31 dhjetor të vitit të kalar, natën e Vitit të Ri, Faton Peci, këshilltar i Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, rreth orës 15:00 është aksidentuar  në Mitrovicë, duke udhëtuar për në shtëpi.

Rastin për KALLXO.com e konfirmoi zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

“Më 31 dhjetor 2015,  rreth orës 15:00 në rrugën ‘300 Dëshmorët e Vitit 1903’ në Mitrovicë ka ndodhë një aksident me dëme materiale. Përveç dy veturave civile ka qenë e përfshirë edhe një veturë zyrtare e cila është identifikuar të jetë e Ministrisë së Kulturës, e drejtuar nga Faton Peci”, deklaroi Zahiti.

vetura1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...