Published On: 8 Prill, 2016

Kur kufiri gjithnjë është menduar se është në Çakorr! (Video)

Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, thotë se gjithmonë ka menduar që kufiri me Malin e Zi është në Çakorr.

“Unë si qytetar i Komunës së Pejës, si kryetar i tyre gjithmonë kam mëndu se kufiri është në Çakor …edhe këndej nga Kulla gjithmonë është mëndu që kufiri është në Çakorr”, tha Muhaxheri në emisionin “Euro Tribuna” në Tribuna Channel.

Ai ka thënë se është e vështirë që të pranohet një gjë që gjithmonë ke menduar që është e jotja dhe në fund të del e kundërta.

Ai ka folur edhe për qendrën e skijimit në Komunën e Pejës, duke thënë se ideja për ndërtimin e teleferikut ka ekzistuar që prej vitit 1978 dhe se procedurat për këtë çështje do të përfundojnë në muajin maj të këtij viti. Madje, ka shtuar se Rugova do të behët qendra më e madhe turistike në Ballkan.

Muhaxheri ka deklaruar se deri ne fund të mandatit do te realizoj 95 për qind të premtimeve gjatë fushatës elektorale.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...