Published On: 12 Prill, 2016

Kur flitet për të ushqyer një foshnje, nënat nuk ngurrojnë

Një nëne britanike, që u shtrua në spital me dhimbje të forta abdominale, iu desh të heq dorë nga dhënia gji e foshnjes së saj 11-muajshe, por zgjidhjen e gjeti në rrjetet sociale.

Ronja Wiedenbeck, 26 vjeçe, iu drejtua pa shumë shpresë grupit “Breastfeeding Yummy Mummies” nga krevati i spitalit, për të kërkuar ndihmë.

Thirrjes së saj i’u përgjigjen menjëherë nënat e para. Njëri prej anëtareve të grupit mbërriti në spital brenda orës, ndërsa më vonë vullnetare dolën edhe shumë femra të tjera që po ushqejnë me turne Rion, djalin 11-muajsh të Ronjas.

Që prej thirrjes për ndihmë, pesë mama kanë pranur të ushqejnë vogëlushin, ndërsa të tjera e kanë marrë dhe janë përkujdesur për vogëlushin në shtëpi për orë të tëra, duke i dhënë mundësi 26-vjeçares që të vazhdoj e qetë kurimin në spital.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...