Published On: 28 Mars, 2016

Kur Fatmir Limaj ishte krah i fort i Hashim Thaçit, por pse ndryshoi!

Kryetari i Nismës për Kosovën Fatmir Limaj, dikur kishte raporte shumë të mira me presidentin në ardhje, Hashim Thaçi, shkruan GazetaBlic. Mirëpo, gjithçka ndryshoi në mënyrë krejt të befasishme!

Limaj derisa ishte pjesë e PDK-së, ishte njëri ndër personat më me ndikim në këtë parti. Ai kishte edhe disa pozita mjaft të rëndësishme, duke përfshirë edhe udhëheqjen e Ministrisë së Transportit.

E ndryshimi erdhi, vetëm para dy viteve. Limaj kishte  marrë një vendim të pakthyeshëm. Kishte vendosur që ta braktiste partinë e Hashim Thaçit dhe atë, bashkë me Jakup Krasniqin, të cilët menjëherë formuan një parti krejt të re-NISMA-n.

Partia e re e Fatmir Limaj, tani bën pjesë te partitë opozitare, ku bashkë me dy subjektet e tjera të këtij rangu, po vazhdon t’i kundërshtojë fuqishëm marrëveshjet e Brukselit.. /GazetaBlic/

21M-pOL-Limaj.

Hashim-Thaci-dhe-Fatmir-Limaj

15_12_13_144667_a

thaci_limaj_grabovci

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...