Published On: 25 Prill, 2016

Kur Donikës Vetëvendosje i dukej qesharake

Ish-deputetja e AAK-së Donika Kadaj-Bujupi, tanimë pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje, para afro tri vitesh gjersa ishte në partinë e Ramush Haradinajt, pati thënë fjalë jo edhe të lehta për Vetëvendosje, raporton GazetaBlic.

Ajo me bindje të plotë pati deklaruar atë kohë, se VV-ja nuk kishte përvojë politike dhe se e kishte “humbur rrugën në oborr”. Kjo pasi që, VV-ja i pati bërë thirrje AAK-së që të mos hynte në koalicion me PDK-në.

“Aleanca i ka strukturat e veta, e ka kryesinë, këshillin drejtues, i ka degët, i ka njerëzit të cilët në takimet e ndryshme marrin vendime për veten. Prandaj, një përzierje e tillë është më të vërtetë qesharake dhe tregon se këta njerëz nuk kanë përvojë politike dhe e kanë humbur rrugën në oborr”, pati deklaruar për radio kosovën Kadaj-Bujupi.

Ish-deputetja e AAK-së, qe kundërpërgjigjur edhe ndaj Shpend Ahmetit e Glauk Konjufcës, të cilët e patën parë si të arsyeshme “përzierjen” në një parti tjetër.

Me fjalët “është lehtë të jesh komandant pas betejës”, ajo qe kundërpërgjigjur ndaj personave të larcekur të VV-së.

“Është lehtë të jesh komandant pas betejës. Ne e dimë që Aleanca është dëshmuar me kohë, vijat e saj i ka mbajtur çdo herë dhe nuk kemi nevojë për leksione patriotike”, tha ajo. /GazetaBlic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...