Published On: 2 Maj, 2016

Kur dhurata të vjen nga Edi Rama

Ka qenë një dhuratë krejt e veçantë ajo që i ka mbërritur biznesmenit kuksian Safet Gjici.

Në një kuti fine druri, ku është e skalitur etiketa “Kryeministyria” qendrojnë dy shishe vere.

Në to qëndron emri i kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama.

Letra që dekoron shishet, sipas stilit dhe shijeve të Ramës, mban një pikturë, që sipas të gjitha gjasave është e vetë kryeministrit-piktor.

“Ditëlindja ime ka disa ditë që ka kaluar, por në shtëpinë time ende miqtë dhe të afërmit vijojnë të më urojnë. Një nga dhuratat ishte edhe kjo e kryeministrit Edi Rama, që, siç duket, ka qenë shumë simbolike dhe domethënëse. Me këtë rast, dua t’iu rifalenderoj të gjithëve që çdo ditë bëheni pjesë e jetës time, edhe përmes simbolikave të tilla”, – bënte të ditur Safet Gjici.

Gjici ka qenë Prefekti i Kukësit i emëruar nga qeveria Rama dhe në zgjedhjet e fundit lokale konkurroi për PS si kandidat për t’u bërë kryebashkiak i Kamzës, ku humbi përballë Xhelal Mziut./Mapo

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...