Published On: 6 Nëntor, 2016

Kur Clintonët dhe Trumpët ishin miq

Loja e jashtëzakonshme me episode sensacionale dhe intriguese për fron në historinë moderne dëshmohet më së miri nëpërmjet dy fotografive.

E para pasqyron ceremoninë ekstravagante të martesës së tretë të Donald Trumpit në Mar-a-Lago në janarin e vitit 2005; senatorja e re e New Yorkut qesh teksa shikon ngultas magnatin e fuqishëm të veshur me kollare derisa flet diçka me Hillary Clintonin, burrin e saj, ish-presidentin Bill Clinton dhe nusen e tij të re, Melania, shkruan sot “Koha Ditore”.

“Tinejxherë të dashuruar”

Donald Trumpi dhe Hillary Clintoni duken “thjesht si tinejxherë të dashuruar” kur i hidhni sy momentit të kapur nga shkrepja e fotografisë, ka thënë David Patrick Columbia, redaktor në ueb faqen e gazetës njujorkeze, ‘Times”.

Fotografia e dytë është krejt me tjetër humor, ku Hillary duket si të ishte pjesë e ndonjë skene të filmave horrorë teksa kacafytet verbalisht në debat me Trumpin në debatin e parë presidencial të muajit të kaluar që u mbajt në St. Louis…

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...