Published On: 2 Shkurt, 2016

Kur Bujar Bukoshi e bllokoi financiarisht Rugovën dhe arsimin, nuk ia paguante as telefonin

 

Pak vite para luftës presidenti Ibrahim Rugova u vu në pozitë të vështirë, duke u mbështetur për muri, pasi kryeministri i asaj kohe, Bujar Bukoshi ia kishte ndal çdo financim institucioneve të Republikës përfshirë, edhe Presidencës së Kosovës. Në fakt qëllimi ishte bllokimi i Presidentit Rugova. Kësaj ata ia dolën për një kohë duke ndalur çdo financim dhe duke i vënë në pozita të vështira veçanërisht mësimdhënësit. Ky shantazh u thye nga LDK-ja, për shkak të peshës së jashtëzakonshme të ndikimit tek shqiptarët të presidentit Rugova.

Në videon më poshtë flet për një situatë të tillë Dr.Muhamet Hamiti, ish këshilltar i Presidentit Rugova. Shqiptari.eu

.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Xhafer Leci thotë:

  E di se jam si thotë populli, bira e fundit e kavallit. Mëgjithëatë, jam në rrjedha të ngjarjeve dhe proceseve të asaj kohe. Bujar Bukoshi ka bërë shumë gabime, por kur është fjala tek ndalja e finacave presiedentit Ruova…Fain nuk e ka krejt vetëm Bukoshi, e aq më pak presidenti dr.I.Rugova. Fain e kanë edhe disa njerëz-funksionar të LDK-së, cilëve nuk dua tua përmendi emrat.
  Bukoshi, ka kërkuar raporte finaciare nga LDK-ja, se ku po shkojnë krejtë mjetet materiale, të dërguara nga Fondi i qeverisë në ekzil..! Dikush nga njerëzit e kryesisë së LDK-së në Kosovë, kishte hargjuar për një muaj ditë 7 mijë DM vetëm për telefon… Një funksionar tjetër i lartë i LDK-së, i kishte thënë Bukoshit: kush je ti që kërkon llogari?… Bujar Bukoshi është një tip që nuk e njeh friken, me tri fjalë mund ta dërgojmë në mal dhe, ta ulim në tavolinë! Dhe, këtu ka filluar e keqja e ndarjes, Qeveri-LDK, në Kosovë,ndërsa në Mërgatë edhe më herët! Viti 1995 ishte fillimi i shkatrrimit të LDK-së, jo krejt pa fain qeverisë, por edhe të vet LDK-së. Ky ishte defekti që e nuhaten Qosja e Demaçi, por as ata nuk ia arriten qëllimit për ta marë nga Bukoshi çelsin e arkës !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 2. Baki Ymeri thotë:

  Rumunët për hajnat e këtillë e kanë një fjalë: La pushk[rie! (Në burg!). Në burg ngase edhe emri i tij fillon me B. Nuk pritet gjë nga bukuroshët e çiftit të këtillë! Harram të qoftë buka e nënës, o mangup i përskitur!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...