Published On: 3 Gusht, 2016

Kundërpërgjigjet Zeqiri: Unë veprova, tani është radha juaj!

“E nderuara Adelina, unë veprova, radhen e keni Ju të jeni në veprim”. Kjo është përgjigja e akademiktut Izet Zeqiri ndaj publicists së njohur shqiptare Adelina Marku, lidhur me vërejtjet e Markut ndaj Zeqirit se po përhap defetizëm. Debati mes tyrre ka filluar lidhur me një tekst të Zeqirit postuar në “facebook”, ku ai me tone ironizuese ka komentuar vizitën e Niklla Gruevskit në Shipkovicë dhe pritjen që i është bë atij nga disa banorë të këtij fshati.

“Nese NIKOLLEN sot e presim ne POROJ, fshatin legjendar ne vendlindjen time qe te shoh “dy urat” e drurit, te ndertuara mbi lumin e Porojit nga vershimet. Une si kundershtues dhe konfrontues i hapur i politikave nacionaliste te tij, nuk me ka mbetur gje tjeter vetem nga muzeumi i im qe e kam aty prane ti jap dhurate nje TOPUZ , te trashiguar nga gjyshi im Haxhi Zeka. Me kete Topuz te vazhdoj te na SHTYP edhe me shume se ne shqiptaret e meritojm nenshtrimin, perbuzjen dhe shtypjen”, ka shkruar Zeqiri.

Ky koment i tij ka “provokuar” Markun.

““Kur akademiku ben keshtu vleresim, populli bie ne defetizem. Ti miku im nuk do ia falesh topuzin atij, sepse nuk i falet topuzi i i trasheguar dikujt qe te shtyp, por me ate topuz therrit te rrinjte qe te zgjojne ndergjegjen politike e te heqin nga skena politike defetistet dhe nihilistet..Topuzi i gjyshit tend beso, vlen me shume se personi qe deshe t’ia falesh! nuk eshte kohe cinizmi dhe ironizimi, eshte kohe veprimi miku im!”, ka qenë reagimi i Adelina Markut.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...